Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання праці: співвідношення трудового і цивільного права

Правове регулювання праці: співвідношення трудового і цивільного права

Назва:
Правове регулювання праці: співвідношення трудового і цивільного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
з Трудового права України
на тему:
«Правове регулювання праці: співвідношення трудового і цивільного права»


П Л А Н
Вступ
Розділ І. Поняття права на працю та його правове регулювання за трудовим законодавством України
Розділ ІІ. Відмінність трудового договору від договору трудового найму в цивільному праві
Розділ ІІІ. Єдність та диференціація в правовому регулюванні праці
Висновок
Література
Зміст


ВСТУП
Серед усіх соціально-економічних прав і свобод громадян першим у Конституції України названо право на працю, оскільки праця є джерелом особистого і суспільного багатства. Воно проголошене ст. 43 Конституції України, визнається за кожною людиною і становить собою можливість заробляти на життя працею, яку людина вільно обирає, або на яку вільно погоджується. Виходячи з цього можна зробити висновок, що кожній людині належить виключне право обрання праці, яка їй подобається, яка приносить задоволення, тому що саме тут людина реалізує свої творчі здібності і вміння. Переважна більшість громадян влаштовується на роботу шляхом укладення трудового договору як наймані працівники на підприємства, незалежно від їх форм власності.
Влаштування на роботу є одним з життєвих рішень, що доводиться приймати майже кожній людині хоча б один раз у житті. І від того, наскільки вибір роботи є вдалим, залежить зміст життя конкретної людини. Але це не означає, що проблема вибору професії та місця роботи носить особистий характер. У вирішенні цієї проблеми зацікавлене також: суспільство, оскільки чим повніше використовуються особливості та знання кожного працівника, тим вище ефективність праці, більше простору для подальшого розвитку особи. З другого боку чим швидше зайняті всі робочі місця здібними працівниками, тим вище суспільна продуктивність праці.
Відносини по застосуванню та використанню праці регулюються трудовим, цивільним, господарським, адміністративним, аграрним, кримінально-виконавчим, міжнародним приватним правом та правом соціального забезпечення.
Найтішний зв’язок трудового права є з цивільним. Це і не дивно, адже трудове право вийшло з цивільного і в сфері цивільно-правового регулювання залишилися деякі види договорів. В умовах реформування правової системи викликаного переходом до ринку, коли зростає роль майнових відносин, дискусія про «несамостійність» трудового права, підпорядкованість його праву цивільному активізувалося.
«Цивілісти» стверджують, що з переходом до ринкової економіки і формуванням ринку праці все виразніше проявляєься товарний характер відносин, які виникають стосовно трудової діяльності людини. Тому останні повинні входити до предмету трудового права і регулюватися відповідними структурними підрозділами цивільного законодавства. Навпаки , «трудовики» вважають, що специфічність робочої сили товару не дозволяє повністю поширювати на регулювання відносин по її відчуженню цивільно-правові засади, а купівля-продаж робочої сили призводить до посилення відчуження останньої від засобів виробництва. Що ж до думки українських вчених з цієї проблеми, то потрібно відмітити теоретичну конструкцію, запропоновану О. Пушкіним: трудове право як самостійна галузь існує на рівні законодавства, на рівні права воно – частина цивільного. Трудове право є підгалуззю цивільного права; відносини, що регулюються трудовим правом, іменуються майнговими трудовими відносинами; останні, як і норми трудового права мають особливості, але не характеризуються однорідністю.
Ось і в моїй курсовій роботі мова піде про співвідношення норм цивільного і трудового права щодо правового регулювання праці.
РОЗДІЛ І.
Поняття права на працю та його правове регулювання за трудовим законодавством України
Поняття прав та свобод людини і громадянина на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав світової співдружності. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і свобод особи, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюються рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Правове регулювання праці: співвідношення трудового і цивільного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок