Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та принципи касаційного перегляду судових рішень

Поняття та принципи касаційного перегляду судових рішень

Назва:
Поняття та принципи касаційного перегляду судових рішень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Здійснювана в Україні судово-правова реформа започаткувала принципові зміни у процесуальному законодавстві України, які призвели до кардинальних змін у цивільному процесуальному праві. Серед цих змін особливе місце займає запровадження до Цивільного процесуального кодексу України (далі скорочено - ЦПК) інституту касаційного провадження. Реалізацію судової реформи було продовжено Законом України “Про судоустрій України” від 7 лютого 2002 р., згідно з яким було удосконалено систему місцевих судів, серед яких Верховний Суд України (далі скорочено - ВСУ) набув статусу суду касаційної інстанції.
Поступово інститут касаційного провадження в Україні став дієвим механізмом захисту прав суб’єктів цивільних правовідносин. Однак, багато положень ЦПК України виявилися такими, що не відповідають, повною мірою, сучасним вимогам касаційного розгляду. Наразі постає нагальна проблема оновлення цивільного процесуального законодавства
Сьогодні надзвичайно важливо здійснити ретельний і глибокий науковий аналіз положень цих законопроектів, нового Цивільного процесуального кодексу України, щоб сприяти закріпленню найбільш оптимальних, високоефективних і раціональних процесуальних норм. Необхідно також врахувати світовий досвід при аналізі повноважень суду касаційної інстанції.
Поспішне формування інститутів апеляційного та касаційного провадження в цивільному судочинстві України та прийняття інших нових законодавчих процесуальних рішень призвело до суперечностей у застосуванні процесуальних норм у практичній діяльності судів, що не сприяє належному захисту прав та законних інтересів як юридичних, так і фізичних осіб. У зв’язку з цим важко переоцінити значення наукових досліджень, у тому числі монографічних. Однак, на жаль, нині майже відсутні монографічні праці, присвячені інституту касаційного провадження. Ці питання досліджувалися переважно у науково-навчальній літературі та в окремих журнальних статтях в контексті загальних проблем організації діяльності судів. Тому, з наведених міркувань, це дослідження проблем інституту касаційного провадження є актуальним і практично необхідним.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є комплексний аналіз повноважень суду касаційної інстанції; виявлення проблем у здійсненні цивільного судочинства, а також розробка науково-теоретичних і практичних рекомендацій щодо правового статусу суду касаційної інстанції, його призначення та вдосконалення чинного процесуального законодавства.
Для досягнення поставленої мети визначені наступні основні завдання дослідження:
виявлення правової природи касаційного оскарження та його змісту;
визначення порядку реалізації права на касаційне оскарження;
визначення повноважень суду касаційної інстанції;
визначення підстав для скасування судових актів у касаційній інстанції.
Об’єктом дослідження є повноваження суду касаційної інстанції.
Предметом дослідження є система законодавчих актів, що регулюють здійснення повноважень судом касаційної інстанції, літературні джерела з даних проблем.
Методологічна та теоретична основа дослідження. Методологічну основу дослідження складають діалектичний метод пізнання, а також інші загальні та спеціальні наукові методи, зокрема, формально-логічний, порівняльно-правовий, історичний.
Застосування зазначених та інших методів наукового пізнання дозволило здійснити комплексний аналіз інституту касації, зробити науково-теоретичні висновки та практичні рекомендації, що мають ознаки наукової новизни.
Так, системно-комплексний метод дозволив визначити місце норм про касаційне провадження у цивільному процесуальному праві, його взаємодію з іншими інститутами, у тому числі з апеляційним провадженням.
За допомогою формально-логічного методу виявлено принципи застосування норм про касаційне провадження у тих випадках, коли вони не прямо, а опосередковано регулюють ті чи інші відносини, наприклад, щодо визначення кола осіб, що мають право на касаційне оскарження, порядку подання та повернення касаційної скарги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Поняття та принципи касаційного перегляду судових рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок