Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Обвинувальний висновок - одна з форм закінчення досудового слідства

Обвинувальний висновок - одна з форм закінчення досудового слідства

Назва:
Обвинувальний висновок - одна з форм закінчення досудового слідства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,36 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Обвинувальний висновок


ПЛАН
Вступ
1. Підстави та форми закінчення досудового слідства.
2. Поняття та основні риси обвинувального висновку.
- Значення обвинувального висновку в кримінальному процесі;
- Структура обвинувального висновку;
- Підготовка до складання обвинувального висновку;
3. Складання обвинувального висновку та направлення справи до суду.
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
Обвинувальний висновок являє собою унікальний юридичний документ, в якому дається офіційна оцінка дій обвинуваченого та здійснюється публічний аналіз зібраних у справі доказів, публічно визначаються юридичне значимі елементи об'єктивної істини, встановленої у справі. Він є найважливішим гарантом захисту прав і законних інтересів обвинуваченого та всіх інших учасників процесу, гарантом правосуддя, слугує юридичним фактом, суттєво розвиваючим процесуальні правовідносини.
Обвинувальний висновок має важливе юридичне значення. Він визначає межі судового розгляду, як у відношенні осіб, так і у відношенні предмета обвинувачення. Цей процесуальний документ дозволяє обвинувачуваному вчасно підготуватися до участі в судовому розгляді. Його значення ще полягає і в тому, що він систематизує всі матеріали досудового розслідування, дозволяє вести судове розслідування у визначеному напрямку. Оголошуваний на початку судового розгляду обвинувальний висновок дозволяє складові суду, учасникам процесу, а також особам, що присутні у судовому засіданні, сконцентрувати увагу на обставинах, які мають значення для правильного розгляду справи.
Судовий розгляд у кримінальній справі здійснюється тільки в рамках обвинувачення, а суд не може вийти за рамки обвинувального висновку та своїм рішенням погіршити стан обвинуваченого.
Діяльність слідчого, по конкретній кримінальній справі, в більшості випадків завершується саме складанням обвинувального висновку. У цьому процесуальному акті формулюються сутність справи й обвинувачення, висновок слідчого про винність обвинувачуваного й необхідності передачі його судові.
Визнавши, що зібрані у справі докази дають підстави для висновків про всебічне, повне і об”єктивне дослідження всіх обставин, які належать до предмета доказування у кримінальній справі, а сукупність зібраних доказів неспростовно підтверджує факт вчинення обвинуваченим інкримінованого йому злочину , і пересвідчившись у відсутності підстав для закриття справи, слідчий приймає рішення про складання обвинувального висновку та направлення його до суду.
1 Підстави, форми та процесуальний порядок закінчення досудового слідства
Досудове слідство можна вважати закінченим лише тоді, коли його завдання виконано. Для цього слідчий чи орган дізнання повинен всебічно, повно й об'єктивно у встанов-леному законом порядку дослідити всі обставини, що скла-дають предмет доказування у кримінальній справі. Пору-шення цієї вимоги ст. 22 КПК тягне за собою повернення справи на додаткове розслідування прокурором, а за не-можливості усунення неповноти або неправильності роз-слідування в судовому засіданні — також судом (статті 246 і 281 КПК),
Оцінка зібраних у справі доказів слідчим чи особою, що проводить дізнання, має визначити, яке саме підсум-кове рішення слід прийняти.
Відповідно до ст. 212 КПК досудове слідство закінчуєть-ся винесенням слідчим одного з трьох можливих рішень:
1) обвинувального висновку з направленням справи для попереднього розгляду її суддею;
2) постанови про закриття кримінальної справи;
3) постанови про направлення справи до суду для вирі-шення питання про застосування примусових заходів ме-дичного характеру.
Слідчий закінчує досудове слідство кримінальної спра-ви складанням обвинувального висновку тоді, коли він дослідив всі обставини справи, зібрав докази, що переко-нують його у винності обвинуваченого у вчиненні злочину і пересвідчився у відсутності обставин, що виключають провадження у справі (ст. 6 КПК).
Визнавши досудове слідство у справі, що підлягає на-правленню для попереднього розгляду справи суддею, за-кінченим, слідчий, перш ніж скласти обвинувальний вис-новок, зобов'язаний виконати такі процесуальні дії:
а) повідомити про закінчення досудового слідства учас-никам процесу;
б) роз'яснити їм право на ознайомлення з усіма матері-алами справи;
в) ознайомити їх з матеріалами, якщо вони побажають скористатися цим правом;
г) вислухати і розв'язати клопотання, заявлені учасни-ками процесу після ознайомлення з матеріалами справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Обвинувальний висновок - одна з форм закінчення досудового слідства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок