Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, суть і значення притягнення особи як обвинуваченого

Поняття, суть і значення притягнення особи як обвинуваченого

Назва:
Поняття, суть і значення притягнення особи як обвинуваченого
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Поняття, суть і значення притягнення особи як обвинуваченого
 


ПЛАН
Вступ........................................................................ З
1. Поняття та значення притягнення як обвинуваченого 5
2. Постанова про притягнення як обвинуваченого.........10
3. Порядок пред'явлення обвинуваченого....................... 14
4. Допит обвинуваченого................................................. 20
Висновок............................................................................. 25
Список використаної літератури .................................... 27
Вступ
Притягнення особи як обвинуваченого — один із найважливіших процесуальних актів, спрямований на практичну реалізацію функції обвинувачення та забезпечення захисту прав і законних інтересів особи, щодо якої порушено кримінальну справу і ведеться розслідування, який полягає в винесенні постанови про притягнення як обвинуваченого; пред'явленні обвинувачення; роз'ясненні обвинуваченому його прав та наданні можливостей щодо їх реалізації; допиті обвинуваченого.
Притягнення особи як обвинуваченого пов'язане з несприятливими для
неї наслідками, які полягають у можливості застосування запобіжних заходів, відсторонення від посади, накладення арешту на майно, вклади та інших заходів процесуального примусу.
Тільки законне, обгрунтоване, своєчасне притягнення особи до участі у справі як обвинуваченого є неодмінною умовою виконання вимог закону про те, щоб кожний, хто вчинив злочин, був підданий кримінальному покаранню і жодний невинний не був притягнений до кримінальної відповідальності і засуджений (ст. 2 КПК).
Поспішне, безпідставне, помилкове притягнення як обвинуваченого заподіює особі не заслужені моральні страждання, матеріальну шкоду. Воно перешкоджає встановленню істини у справі, забезпеченню невідворотності покарання особи, справді винної у вчиненні злочину.
Водночас слід зазначити, що зволікання з притягненням як обвинуваченого, відтягування його завершального етапу досудового розслідування, що викликається прагненням слідчого зібрати на цей момент всі можливі докази, призводить до обмеження прав обвинуваченого, у тому числі права знати суть обвинувачення і захищатися від нього. Саме тому притягнення особи як обвинуваченого є важливим етапом досудового слідства, який потребує детального вивчення та дослідження. Це й зумовило вибір мною даної теми для написання курсової роботи.
У своїй курсовій роботі я поставив за мету дослідити такі питання як:
- визначення поняття та значення притягнення як обвинуваченого;
-дослідження змісту постанови про притягнення як обвинуваченого;
-аналіз порядку пред'явлення обвинуваченого;
-особливості допиту обвинуваченого;
-порядок зміни і доповнення обвинувачення.


Поняття та значення притягнення як обвинуваченого
Притягнення особи як обвинуваченого -один із найважливіших процесуальних актів, спрямований на практичну реалізацію функції обвинувачення та забезпечення захисту прав і законних інтересів особи, щодо якої порушено кримінальну справу і ведеться розслідування, який полягає в винесенні постанови про притягнення як обвинуваченого; пред явленні обвинувачення; роз'ясненні обвинуваченому його прав та наданні можливостей щодо їх реалізації; допиті обвинуваченого.
Обвинувачений — це особа, щодо якої в установленому законом порядку винесено постанову про притягнення її як обвинуваченого.
Підставою притягнення особи як обвинуваченого є наявність системи неспростовних доказів, що підтверджують винність особи у вчиненні конкретного злочину. Це означає, що на момент винесення постанови про притягнення особи як обвинуваченого:
- висунуті всі можливі, в тому числі і взаємовиключаючі версії у справі;
- усі версії у справі, включаючи алібі підслідного, всебічно перевірені;
- усі версії, крім однієї — про винність підозрюваного,— спростовані зібраними доказами, а версія про винність особи знайшла підтвердження системою незаперечних доказів;
- у справі зібрано таку сукупність допустимих та достовірних фактичних даних (доказів), яка дозволяє зробити однозначний висновок про вчинення злочину особою, яка притягається до відповідальності, та виключає будь-які сумніви щодо її провини (сама особа, яка притягається до відповідальності, не зобов'язана доводити свою невинність);
- відсутні обставини, що виключають кримінальну відповідальність особи, яка вчинила злочин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Поняття, суть і значення притягнення особи як обвинуваченого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок