Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правова культура особи: поняття, структура та значення. Засоби формування правової культури особи в Україні

Правова культура особи: поняття, структура та значення. Засоби формування правової культури особи в Україні

Назва:
Правова культура особи: поняття, структура та значення. Засоби формування правової культури особи в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,59 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство освіти і науки України
Західноукраїнський економіко-правничий університет
кафедра теорії та історії держави і права
Курсова робота
на тему: Правова культура особи: поняття, структура та значення. Засоби формування правової культури особи в Україні
Студентки ____________________
Група ________________________
Спеціальність _________________
Форма навчання _______________
Керівник ______________________
______________________________
(Прізвище та ініціали)
______________________________
(Вчена ступін)
______________________________
(Звання)
2004 р.


Зміст
1. Вступ
2. Поняття правової культури як складового елементу загальної культури суспільства
3. Структура та характерні риси правової культури
4. Правова культура особи як структурний елемент правової культури. Її особливості та елементи.
5. Значення правової культури в правовому житті суспільства і держави
6. Чинники та засоби формування правової культури особи в Україні
7. Висновки
8. Використана література


1.Вступ
Розбудова в Україні соціальної, демократичної, правової дкржави потребує суттєвого підвищення правосвідомості громадян їх правової культури, законослухняності, подолання явищ правового нігілізму тощо. У засадах державної політики України в галузі прав людини, затверджених постановою Верховної Ради України від 17 червня 1999 р. №575 – XIV підвищення правової культури і правосвідомості людини і громадянина, формувалися поваги до закону та визначення механізму захисту їх прав, значення діяльності в цій галузі піднято до рівня основних напрямів державної політики. Проблема правової культури (суспільства, особи, держави, окремих категорій громадян), незважаючи на деяку активізацію досліджень у цій галузі, залишається недостатньо розробленою у юридичній науці. Досі нема ясності у потенційній характеристиці правової культури особи і суспільства, її структурі, щодо співвідношення різних елементів, а також пов’язаної з нею категорії – правосвідомості людини і громадянина. Подальшого дослідження потребує також визначення місця правової культури у системі соціокультури, пошук шляхів і способів її формування.
До часів незалежності України у визначенні поняття правової культури увага акцентувалась на суб’єктивно-психологічних характеристиках: знання особою законодавства, усвідомлення змісту і спрямованості законів та підзаконних актів, формування поваги до них, почуття звконності та справедливості Алексеев С. С. Механизм правового регулирования в социалистическом государстве – М., 1966. – с.35. При цьому недостатньо враховувалась світова теорія культури – фундамент правової культури як суспільства, так і кожної людини зокрема.
У 80  х роках з’явились цікаві праці правового, філософського, соціалогічного характеру, у яких зачіпався надто широкий спектр проблем правової культури суспільства, особи Сальников В. П. Социалистическая правовая культура: методологические проблемы. – Саратов, 1989. – с.143. Це дало змогу аналізувати правову культуру комплексно у більш широкому плані. Основу цього аналізу складає таке розуміння правової культури, за яким право інтерпретується як важлива соціально-культурна цінність, еквід’ємний елемент правової культури суспільства, що інтерпретується особою.
Жодне суспільство не може існувати без взаємодії своїх членів одне з одним, з соціальними осередками з самим суспільством. У процесі взаємодії відбуваються зіткнення інтересів, мотивів, волі учасників соціального спілкування. На певному етапі суспільно-історичного розвитку на перший план виступає право як один із ефективних засобів координації взаємодії, регулювання діяльності державних органів, громадських організацій, представників різних прошарків суспільства. Правова форма регулювання, правова культура, норми і цінності права – це, як зазначає Є. Аграновська, елементи соціо-нормативної культури суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Правова культура особи: поняття, структура та значення. Засоби формування правової культури особи в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок