Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів

Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів

Назва:
Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,21 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН
Вступ
Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів.
Розмежування компетенції між нормотворчими органами в регулюванні конкретних цивільно-правових відносин.
Обґрунтування принципу “Дозволено все, що не заборонено законом”.
З’ясування змісту цивільних законів та їх правильне застосування.


Висновок
Література
ВСТУП
Як нам відомо цивільне законодавство - це система нор-мативних актів, які містять цивільно-правові норми, а система отих самих цивільно-правових норм є не що інше, як цивільне право.
Як же співвідносяться між собою цивільне право і цивільне законодавство?
Так, цивільне право, як сукупність юридичних норм, становить внутрішню форму права, зміст якого визначається соціально-економічними особливостями суспільних відно-син, що ним регулюються.
Зовніш-ню ж форму права, яка тісно пов’язана з його змістом, - безпосередньо становить цивільне законодавство.
Отже, цивільне право виражає зміст цивільного законодавства, а останнє є формою вираження цивільного права.
Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів.
Структура цивільного законодавства є будовою і внутрішньою формою організації системи цивільних нормативних актів.
Цивільно-правові акти, залежно від їх юридичної сили і престижу перебувають на різних структурних рівнях, а тому система цивільних правових актів у цілому є поліструктурною.
З Конституційного права нам відомо, що найважливішими нормативними актами в нашій державі є закони. Вони поділяються на основні (конституційні) і звичайні.
До основних законів належать Конституції.
Прийнята 28 червня 1996 р. нова Конституція України стала своєрідним сус-пільно-політичним договором, який принципово змінює політико-правову ситуацію в Україні на краще.
Конституція, як Основний Закон держави, відкриває реальні можливості створення і розвитку справжнього громадянсько-го суспільства в нашій країні.
Конституція України 1996 р. має найвищу юридичну силу.
Закони та інші нормативні акти приймаються на основі Кон-ституції України і мають відповідати їй.
Основний Закон України містить у собі норми різних галузей права, в тому числі і норми цивільного права. Вона передбачає цивільно-правові засади регулювання відносин власності в статтях 13, 14 і 41.
Статті 21, 23, 24, 27, 28, 29, 31 і 32 Конституції України заклали під-валини цивільно-правового регулювання особистих немайнових відносин з приводу таких особистих благ, як життя, здо-ров’я, ім’я, честь, гідність, ділова репутація, особисті папери, таємниця кореспонденцій та ін.
Конституцію України можна розглядати як центр всієї структури українського законодавства, в тому числі цивільно-го законодавства.
Це пояснюється тим, що відповідно до Конституції України (ст. 8), як уже зазначалося, закони України, акти Президента України, акти Кабінету Міністрів України та інших органів виконавчої влади приймаються на основі Конституції України і мають відповідати їй.
Після Конституції України вищу юридичну силу мають закони.
Даному положенню відповідає зміст законодавчих актів, оскільки в них закріплюються засади політичного і суспіль-но-економічного життя держави. Так, закони України про власність, банки і банківську діяльність, цінні папери і фондову біржу, захист ринку набули важливого зна-чення для розвитку цивільного законодавства в Україні.
В Україні законодавчу владу здійснює Верховна Рада.
Отже, закон - це нормативний акт, який приймається Верховною Радою України.
Одним з найважливіших законів України був і є Цивільний кодекс.
В ринкові відносини сучасна Україна увійшла зі старим, 1963 року, кодексом, який звичайно гальмував її поступову ходу. В зв’язку з чим до нього вносилися відповідні зміни і допов-нення відповідно до вже нового цивільного законодавства Украї-ни, зокрема таких законів, як ЗУ «Про власність» і ЗУ «Про за-ставу».
Таке оновлення ЦК України давало можливість говорити про деякі його ринкові риси і пристосовувати його для регламентації майнових відносин в умовах становлення ринкової економіки в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Будова і внутрішня форма організації системи цивільних правових актів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок