Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Місцеве самоврядування в Україні як конституційно-правовий інститут

Місцеве самоврядування в Україні як конституційно-правовий інститут

Назва:
Місцеве самоврядування в Україні як конституційно-правовий інститут
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Місцеве самоврядування в Україні як конституційно-правовий інститут


Зміст
Вступ 3
Розділ 1. поняття місцевого самоврядування 5
Розділ 2. організація роботи органів та посадових осіб місцевого самоврядування 8
2.1. Організаційно- правові засади місцевого самоврядування 8
2.2. Матеріально-фінансові основи місцевого самоврядування 16
Розділ 3. Проблеми вдосконалення місцевого самоврядування 20
Висновок 24
Список використаних джерел 26


Вступ
На порозі нового тисячоліття Україна – нова незалежна держава на карті світу.
Україна – це держава, яка першою в світі прийняла свою власну Конституцію (Конституція Пилипа Орлика – 1710р.). З набуттям незалежності, Верховна Рада України 28 червня 1996 р. прийняла Конституцію України, яка забезпечила правовий фундамент для подальшого розвитку нашого суспільства. Конституція України визначила статут України – суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
На мою думку одне з важливих місць у системі життєдіяльності людини, суспільства, держави належить селам, селищам і містам в яких практично сконцентровані всі ланки влади, ресурси (населення, земля, надра) і комунікації. Сьогодні можна сказати, що вперше за останні кілька сотень років в Україні реалізуються на практиці ідеї місцевої влади – влади місцевого самоврядування, які були чинними в нашій державі 500 років тому. Слід віддати належне Магдебурському праву. Магдебурське право – це історичний документ, що заклав перші підвалини демократичного самоврядування в Києві та інших містах України, визначив права й обов’язки територіальної громади.
Конституція України 1996 року вперше за новітніх часів на конституційному рівні проголосила, що “В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування”.
Питання місцевого самоврядування в Україні на сьогоднішній день є надзвичайно актуальними, оскільки відповідно до Конституції України 1996 року одним з фундаментальних принципів демократичного устрою держави і суспільства є проголошено принцип місцевого самоврядування, який повинен будуватися на основі визнаного і гарантованого державного права населення самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах, передбачених Конституцією і законами України.
Невідрегульовано багато питань, зокрема, питання, які стосуються особливостей управління і розпорядження комунальною власністю, деякі бюджетні питання, особливості виконання делегованих повноважень, статус сільських, селищних, міських голів, статус органів самоорганізації населення, загальні збори та інші форми безпосереднього здійснення місцевого самоврядування.
На сьогоднішній день надзвичайно мало наукових статей, монографій, які присвячені місцевому самоврядуванню незважаючи на те, що сьогодні в Україні над цією проблемою працює велика плеяда українських дослідників (Біленчук П.Д., Медведчук В.В., Підмогильний М.В., Хоменець Р., Кравченко В.В. та ін.)
Саме тому для свого дослідження я вибрав таку тему курсової роботи.


Розділ 1. Поняття місцевого самоврядування.
Розвиток демократії неминуче пов’язується не лише з набуттям суверенітету державою, самовизначенням нації та економічною самостійністю суспільства, а й з динамічним розвитком системи місцевого самоврядування, в основі якого лежить трансформація місцевих рад з органів, що мають державно владні повноваження в такі, які самостійно вирішують питання місцевого значення в інтересах розвитку певної території та населення, що на ній проживає.
Термін “місцеве самоврядування” не так давно увійшов у наш політико-правовий словник і набув поширення у деяких нормативно-правових актах. За часів СРСР місцеве самоврядування вважалося буржуазним інститутом і тому не дістало закріплення в законодавчому полі радянської держави. Мягченко М. Загальнотеоретичні засади діяльності органів самоорганізації населення в системі місцевого самоврядування в Україні // Право України. – 2000. - №7. – С.18 В Україні ідея місцевого самоврядування остаточно утвердилася після проголошення нею незалежності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Місцеве самоврядування в Україні як конституційно-правовий інститут

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок