Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Злочини і правоапорушення неповнолітніх

Злочини і правоапорушення неповнолітніх

Назва:
Злочини і правоапорушення неповнолітніх
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Зміст
Вступ 2
Розділ І. Аналіз причин протиправної (девіантної) поведінки
неповнолітніх
Передумови виникнення девіантної поведінки. 3
Характеристика особи неповнолітнього правопорушника. 8
Розділ ІІ. Кримінальна агресія неповнолітніх.
2.1. Поняття та причини виникнення кримінальної агресії. 10
Форми виявлення кримінальної агресії. 15
Розділ ІІІ. Профілактика правопорушень неповнолітніх. 18
Висновок 23
Список використаної джерел. 25
Вступ
З 90-х років ХХ століття в Україні проходять глобальні перетворення практично у всіх сферах життя, відбувається докорінне реформування кожної галузі, економіка держави опинилася в складній ситуації і соціальна криза виявилась неминучою. Перехідний період до ринкової економіки викликав нові хвилі та форми агресивно – корисливої поведінки, до якої призвичаюються неповнолітні.
Серед неповнолітніх зростають такі злочини як умисні вбивства, тяжкі тілесні ушкодження, розбійні напади, грабежі, зґвалтування. Це свідчить про ускладнення структури злочинності.
Сьогодні ми змушені констатувати, що байдуже ставлення держави до свого підростаючого покоління викликало з його боку відповідну реакцію, яка вилилася у сплеск тяжких і корисливих злочинів.
Тривожить те, що в Україні виникли об’єктивні передумови для поширення цього негативного явища. Передусім соціально психологічні умови спонукають до вживання наркотичних речовин: психологічний дискомфорт, свідомий впив криміногенних структур на підлітків через наркотики, сильний пресинг наркогенної обстановки (в Україні наявна транзитна, сировинна база). Існування широкого кола алкоголізованих сімей призводить до спадково-генетичної деформації.
Виходячи з вищевикладеного, можна зрозуміти наскільки ця проблема є актуальною для сьогодення України. В даній роботі розглянуто такі питання: аналіз причин протиправної (девіантної) поведінки неповнолітніх; поняття, суть кримінальної агресії та форми її прояву; профілактика правопорушень неповнолітніх.
Розділ 1. Аналіз причин протиправної (девіантної) поведінки неповнолітніх.
Передумови виникнення девіантної поведінки.
На даний час в суспільстві проходять масштабні і швидкі процеси соціально-економічних та політичних змін, особливо тяжко доводиться молодим з їх ще не сформованим світоглядом, без конкретних цілей в житті, без визначеної життєвої мети. Саме тому увага до неповнолітніх повинна бути посилена. Адже серед неповнолітніх зростають такі злочини, як зловмисні вбивства, грабежі, розбійні напади, тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості, зґвалтування, набули поширення факти зараження різними венеричними хворобами, вживання алкоголю та наркотичних речовин. Це свідчить про ускладнення структури молодіжної злочинності.
Для кримінології стало аксіомою твердження, що причиною злочинної поведінки є складні взаємовідносини зовнішніх об’єктивних умов і внутрішніх суб’єктивних факторів, тобто взаємодія навколишнього середовища і особистості. Тим самим навколишнє середовище і особистість отримують рівну кримінологічну оцінку, а поведінка постає лиш як результат (наслідок) цієї взаємодії. Якщо дотримуватись цієї точки зору і при цьому бути послідовним то вину за наслідки злочинної поведінки потрібно покласти порівну на обидві сторони – і на середовище (конкретну ситуацію), і на самого злочинця. Конкретна ситуація – це і свідки, і потерпілі, і умови, в яких скоєно злочин, тощо.
Чинниками, які обумовлюють злочинність неповнолітніх традиційно вважаються:
1) негативні умови життя та негативний вплив сімейного виховання;
2) недоліки у шкільному вихованні;
незайнятість суспільно корисною працею;
негативний вплив мікросередовища;
вади у діяльності правоохоронних органів, щодо попередження злочинності неповнолітніх.
Не можна стверджувати, що всі підлітки виховуються в рівних умовах та однакових ситуаціях. У формуванні життєвих цінностей і орієнтирів та власної думки неповнолітнього неабияку роль відіграє його сім’я. Адже поки формується власний світогляд на все оточуюче, він все сприймає з точки зору батьків чи осіб, які їх замінюють.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Злочини і правоапорушення неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок