Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі

Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі

Назва:
Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,72 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – “Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі”.
Мета написання даної курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з економічною сутністю витрат підприємств торгівлі, значенням аналізу цих витрат для господарської діяльності підприємств, загальними принципами та методологією аналізу витрат в торгівлі.
Завдання полягає в аналізі нормативної бази, спеціалізованої літератури, періодичних видань тощо, з метою об’єктивного аналізу досліджуємого питання.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що серед обов'язкових умов підвищення ефективності виробництва на перше місце виступає економія і раціональне використання усіх видів ресурсів. У зв'язку з цим ведення контролю витрат з метою постійного зниження їхньої величини стає однієї з найважливіших задач системи управління підприємством. Вивчення витрат управління в сфері торгівлі в сучасних умовах господарювання має велике практичне значення. Ця проблема здобуває особливу актуальність, тому що результати роботи кожного підприємства, його конкурентноздатність знаходяться в усе більшій залежності від рівня виробничих витрат.
Правильна організація обліку витрат обігу дає можливість виявити резерви їхнього зниження. Облік дозволяє вчасно відбивати виробничі витрати і контролювати хід виконання плану по витратах обігу, витратах матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Він сприяє найсуворішому дотриманню фінансової дисципліни і режиму економії.
Предметом дослідження є питання теорії та практики аналізу витрат підприємств торгівлі.
Об’єктом дослідження є ТОВ “САІМПЕКС-Україна” та практика аналізу витрат у його діяльності.
В роботі досліджуються наступні питання: економічний зміст витрат підприємств торгівлі, значення їх аналізу для системи управління підприємством, модель аналізу витрат, інформаційне забезпечення та система показників, що застосовуються при аналізі витрат, методика загального аналізу витрат тощо.


1. Економічна сутність витрат підприємств в торгівлі
В процесі доведення продукції від виробників до споживачів торговельні організації здійснюють суспільно-необхідні трудові, матеріальні і грошові витрати, що виступають у формі витрат обігу.
Витрати обігу мають місце скрізь, де відбувається процес товарного обігу: в промисловості при витратах на збут і постачання, в заготівельних організаціях при витратах на заготівлю і збут продукції сільського господарства, в постачальницьких організаціях при витратах по доведенню засобів і предметів праці від виробників до споживачів.
Витрати на оплату транспортування вантажів, на вантажні роботи і на розвантаження, на утримання приміщень для збереження матеріальних цінностей, на оплату праці працівників торговельних підприємств складають витрати обігу торговельних організацій по доведенню матеріальних цінностей від виробників до споживачів. Витрати обігу торгівлі складають частину загальногосподарських витрат обігу.
Витрати обігу торговельних підприємств класифікуються за економічним змістом:
стосовно обсягу реалізації товарів
по групах і статтях встановленої номенклатури.
За економічним змістом витрати обігу поділяються на чисті і додаткові.
Чисті витрати обігу - витрати, пов'язані з товарною формою продукту і функціями матеріального забезпечення по здійсненню зміни форм вартості.
До них відносяться витрати, пов'язані з часом реалізації товарів, веденням обліку, грошовим обігом. Ці витрати на відміну від додаткових не збільшують вартість матеріальних цінностей і відшкодовуються за рахунок чистого доходу, що створюється працею в галузях матеріального виробництва. Ці витрати складають незначну величину.
Додаткові витрати обігу - витрати, викликані продовженням процесу виробництва в сфері обігу. Це витрати по транспортуванню продукції, збереженню її на складах, підготовці до споживання, додання товарного вигляду: доробка, сортування, фасування, упакування. Транспортування товарів, доставка їх з пунктів виробництва в райони споживання є завершенням виробничого процесу, тому що тільки в результаті здійснення цих операцій товар здобуває реальну споживчу вартість і стає готовим до споживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Аналіз і оцінка витрат підприємств торгівлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок