Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості кримінального процесу Англії та США

Особливості кримінального процесу Англії та США

Назва:
Особливості кримінального процесу Англії та США
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
41,50 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота
на тему:
Особливості кримінального процесу Англії та США


ПЛАН
Вступ................................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1: Загальна характеристика англосаксонської системи права........4
РОЗДІЛ 2: Особливості кримінального процесу Англії....................................7
Доказове право.................................................................................................7
Порушення кримінального переслідування і розслідування кримінальних справ.................................................................................................................10
Розгляд кримінальних справ в судах першої інстанції..............................11
Оскарження судових рішень..........................................................................17
РОЗДІЛ 3: Кримінальний процес США...............................................................21
Докази і доказування.......................................................................................21
Розслідування кримінальних справ...............................................................22
Судовий розгляд кримінальних справ...........................................................24
Оскарження судового рішення.......................................................................27
Висновок..........................................................................................................................32
Використана література...........................................................................................33


Вступ
До англо-саксонської системи права відносяться правові системи багатьох країн. Серед них Об’єднане королівство Великобританії і Північної Ірландії, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, тобто в основному це великі колонії Англії.
Щодо Англії, то тут дотепер немає свого кримінально-процесуального кодексу, діють правові інститути, які виникли ще декілька століть тому, а саме судочинство грунтується на більше ніж 300 законо-давчих актах і численних судових прецедентах, які нерідко харак-теризуються архаїчністю. Наприклад, у сучасному процесі нерідко юристи Англії використовують "Велику хартію вільностей" 1215 року для обґрунтування права кожної людини бути су-димою собі рівними.
Кримінально-процесуальне право складається з загального (не-писаного) права — права, заснованого на прецедентах, і статут-ного права — правових норм, викладених в окремих парламен-тських актах. Прецедентами вважаються справи, які приймаються за зразок при вирішенні відповідних правовідносин. Головним чином прецедентами виступають рішення Апеляційного суду і Па-лати лордів, офіційне опублікування яких почалось з 1865 року. Кримінальне судочинство здійснюється за участю мирових суддів і присяжних Суду Корони.
У XX столітті були прийняті закони про докази, обвинувальні акти, суди присяжних, юридичну допомогу, мирових судців, про магістратські суди, про кримінальне правосуддя. Але кодифікова-ного кодексу так і не створено.
Особливістю кримінально-процесуального права США залишається також його недостатня кодифікованість і наявність значної кількості норм так званого прецедентного права.
Карний процес США досить не-послідовний. З одного боку, законодавчо декларуються багато слушних загальнолюдських цінностей: свобода, власність, «мій бу-динок — моя фортеця» тощо. Приміром, як не захоплюватися аме-риканським «прайвесі», тобто «правом бути залишеним у покої», правом на особисте (приватне) життя та на його захист. Суть його полягає в пріоритетному захисті саме недоторканності особистого життя: інтимних стосунків, сфера особистих стосунків, недотор-канність приватного листування і щоденників, свободу думок і са-мовираження. З іншого боку, в галузевих інститутах кримінально-го процесу методично руйнуються найнеобхідніші гарантії прав і свобод.
Але США - це країна не тільки широкої демократії, але і великої злочинності За даними дослідників, у США мають місце: кожні 26 хвилин — одне зґвалтування, кожні 5 хвилин — грабіж, кожну хвилину — угон автомобіля, кожні 28 секунд — крадіжка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Особливості кримінального процесу Англії та США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок