Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> “Дія кримінального закону в просторі”

“Дія кримінального закону в просторі”

Назва:
“Дія кримінального закону в просторі”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
на тему:
“Дія кримінального закону в просторі”


План
Вступ.......................................................................................................с.3
Територіальний принцип чинності закону про кримінальну відповідальність у просторі..........................................................с.4
Принцип громадянства щодо дії кримінального закону в просторі...........................................................................................с.10
Космополітичний (універсальний) принцип..........................с.14
Реальний принцип просторової дії кримінального закону України...........................................................................................с.16
Видача осіб, які обвинувачуються у вчиненні злочину чи засуджені за їх вчинення.............................................................с.19
Висновки..............................................................................................с.27
Список нормативних актів та використаної літератури...........с.28


Вступ.
Поняття просторової дії кримінального закону має дуже важливе значення. Це пов’язано з тим, що за вчинений злочин особа повинна понести відповідальність та бути покараною. Однак, не будь-яка особа, яка вчинила злочин на території України, буде покараною і понесе відповідальність саме на території нашої держави, оскільки не на всіх осіб, які перебувають в Україні, поширюється кримінальний закон нашої держави. Те саме стосується і наших громадян, які перебувають за кордоном.
Це питання в певній мірі є проблемними і дуже складним. Вирішення його можливе не тільки відповідно до законодавства України, але й за допомогою значної кількості міжнародних нормативно-правових актів у даній сфері, які ратифіковані Верховною Радою України.
Крім цього, для визначення дії кримінального закону в просторі необхідно з’ясувати поняття державного кордону. Вирішення цього питання теж є непростим, оскільки на сьогоднішній день є ряд спірних питань щодо встановлення лінії державного кордону України. Необхідним є також з’ясування поняття громадянина іноземної держави та особи без громадянства а також правового статусу працівників дипломатичних і консульських установ. В якій мірі кримінальний закон України поширюється на дії цих осіб, які були вчинені в нашій державі? Виникає також питання, яким чином на національному та міжнародному рівні закріплено відносини між державами щодо видачі засуджених осіб одна одній.
Отже, для висвітлення даного питання необхідно: проаналізувати положення Кримінального кодексу України щодо дії кримінального закону в просторі посилаючись на Закони України, прослідкувати відповідність цих норм міжнародним документам, які регулюють на міждержавному рівні відносини у даній сфері.


1. Територіальний принцип чинності закону про кримінальну відповідальність у просторі.
Чинність закону про кримінальну відповідальність у просторі визначається на підставі таких принципів: а) територіального; б) громадянства; в) космополітичного (універсального); г) реального. Перші два принципи вважаються основними.
Територіальний принцип. Сутність цього принципу виражена в ч. 1 ст. 6 КК, де зазначено, що особи, які вчинили злочини на території України, підлягають кримінальній відповідальності за цим Кодексом. Територіальний принцип випливає із суверенітету держави, влада якої поширюється на всю її територію. закріпленим у ч. 2 ст. 6 КК, злочин визнається вчиненим на території України, якщо його було почато, продовжено, закінчено або припинено на території України, незалежно від того, де особу було віддано до суду в зв'язку з його вчиненням. Зазначене положення охоплює як випадки вчинення всього діяння на території України, так і випадки вчинення діяння як на території України, так і на території інших держав. Злочин вважається вчиненим на території України, якщо його, наприклад, було почато за кордоном а припинено чи закінчено на території України або, навпаки, розпочато в Україні, а припинено чи закінчено на території іншої держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: “Дія кримінального закону в просторі”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок