Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Місце державного апарату в реалізації функцій держави

Місце державного апарату в реалізації функцій держави

Назва:
Місце державного апарату в реалізації функцій держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,28 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Місце державного апарату в реалізації функцій держави


План
Вступ
1. Загальна характеристика апарату держави
1.1 Державні органи.
1.2 Інститут держави
2. Принципи організації та діяльності державного апарату
2.1 Поділ влади як принцип організації роботи державного апарату
2.2 Загальна характеристика трьох гілок влади
2.3 Законодавча влада
2.4 Виконавча влада
2.5 Судова влада
2.6 Президент України
2.7 Система «стримувань і противаг»
3. Поняття функції держави
3.1. Форми та методи здійснення функцій держави
3.2. Види функцій держави
3.3 Зовнішня функція
3.4 Внутрішня функція
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Метою даної курсової роботи є дослідження та вивчення місця державного апарату в реалізації функцій держави, а також державного апарату та виконуваних ним функцій на прикладі України.
В даній курсовій роботі розглядаються принципи функціонування, організації та діяльності державного апарату, а саме: організація та формування державного апарату, поділ державної влади та його характеристика, форми та методи здійснення функцій держави, види функцій держави.
Державний апарат відіграє провідну роль в реалізації функцій держави. Фактично, держава виконує свої функції через державний апарат. Питання про реалізацію функції держави за допомогою державного апарату – це одне із найголовніших питань не тільки теорії, але й практики державотворення. Функції держави виражають природу держави і конкретизують її суть.
Згідно ст.5 Конституції України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є її народ. Він делегує свої повноваження державному апарату. Державний апарат для реалізації своїх задач створює державні органи. Державні органи, для реалізації поставлених перед ними задач, застосовують владні повноваження, використовують принципи примусу і переконання. За допомогою системи ”стримувань і противаг” влада між державними органами розподіляється на три основні гілки: законодавчу, виконавчу, судову. Деякі вчені виділяють як окрему гілку влади – президента. Тому є доцільним розглянути і цю гілку влади, як таку, що має право законодавчої ініціативи і є гарантом Конституції. Державні органи мають складну багаторівневу структуру. Для детального розгляду даної теми пропоную розглянути основні гілки державної влади, а саме: законодавчу, виконавчу і судову влади. Актуальність даної теми полягає в тому, що державний апарат відіграє провідну роль у формуванні влади та її розподілі і займає провідне місце в реалізації державних функцій.


1. Загальна характеристика апарату держави
Для здійснення своїх завдань і функцій кожна держава створює різноманітні організації. Така система всіх державних організацій, що беруть участь у здійсненні завдань і функцій держави, називається її механізмом. Серед названих організацій є державні органи, що наділені державно-владними повноваженнями. Систему таких органів і називають апаратом держави. Звідси механізм держави криє в собі:
апарат держави;
державні підприємства;
державні установи;
інші державні організації.
Державні підприємства – вид державних організацій, які безпосередньо реалізують функції та завдання держави у сфері матеріального виробництва. Сюди слід віднести державні підприємства з виробництва товарів, надання послуг, торгівлі, громадського харчування та ін. Державні установи – вид державних організацій, на які покладено завдання з реалізації функцій держави у сфері нематеріального виробництва. До них слід віднести установи у сфері культури, охорони здоров'я тощо.
Апарат держави – система всіх державних органів, які здійснюють завдання та виконують певні функції держави. Основними принципами державного апарату України є: демократизм, національна рівноправність, законність, суверенність, поділ влади, соціальна справедливість, гуманізм і милосердя, поєднання переконання і примусу, гласність, відкритість і врахування громадської думки тощо. Важливим принципом державного апарату України є поєднання методів виховання і примусу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Місце державного апарату в реалізації функцій держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок