Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності

Договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності

Назва:
Договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,44 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
„Договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності”


ЗМІСТ
Вступ ........................................................................................................................... | 3
Розділ 1. Загальна характеристика договорів про передачу результатів інтелектуальної діяльності ......................................................................................... |
6
Розділ 2. Ліцензійний договір
2.1. Поняття і форма ліцензійного договору ................................................ | 11
2.2. Зміст ліцензійного договору ................................................................... | 16
2.3. Види ліцензійних договорів .................................................................... | 24
Розділ 3. Договір комерційної компенсації (франчайзингу)
3.1. Поняття договору комерційної концесії ................................................ | 29
3.2. Зміст договору комерційної концесії ..................................................... | 39
3.3. Зміна і припинення договору комерційної концесії ............................. | 53
Висновки ......................................................................................................................... | 56
Список використаних джерел ....................................................................................... | 59


ВСТУП
З проголошенням в Україні курсу на створення ринкової економіки найважливішим стимулом активізації господарської діяльності стає конкуренція, направлена на включення в цей процес об’єктів інтелектуальної власності – важливого інструменту технологічного і економічного розвитку держави. З визнанням об’єктів інтелектуальної власності в якості товару зростає інтерес до питань оформлення прав на результати інтелектуальної діяльності та їх використання. Сьогодні ці питання побувають великого значення у комераційній, виробничій і зовнішньополітичній діяльності підприємств всіх форм власності. Передача і придбання технологій у вигляді результатів інтелектуальної діяльності дало змогу цілому ряду країн подолати відставання в розвитку сучасних галузей промисловості, задовольнити потреби внутрішнього ринку в найважливіших товарах, зменшити залежність від імпорту. Для країн з економікою, що розвивається, до яких належить і Україна, передача і придбання таких передових технологій є головним засобом розв’язування завдань створення власної промисловості.
Актуальність дослідження договірних відносин з приводу передачі результатів інтелектуальної діяльності зумовлюються двома аспектами:
широким розповсюдженням даних відносин як в цілому світі, так і в Україні зокрема;
тим, що дані відносини є відносно новими, а тому їх правове регулювання є недостатньо новим.
Об’єктом дослідження є договори в сфері інтелектуальної власності, а предметом – договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності. При вивченні цих питань застосовують наступні методи наукового дослідження: індукція, дедукція, аналіз і синтез, порівняння та історичний метод.
В процесі дослідження теми використовувались роботи І.І. Дахно, В.В. Луця, О.Д. Святоцького, В.Л.Петрова, О.А.Підопригори, О.О.Підопригори, В.Н. Дементьєва, Я.М.Шевченко, О.В. Дзери, Н.С. Кузнєцової, А. Герасименка, В.Герасименка, Е. Луб’яної, М. Солощук, Л. Федченко, О. Горбаня, Л. Діккенса, І. Килимник, В. Крижни, О. Мельник, М. Паладія, Я. Сидорова та міжнародна практика.
Необхідно зазначити, що якщо основні різновиди договорів про передачу результатів інтелектуальної діяльності (ліцензійний договір та договір комерційної концесії) висвітлюються в навчальній та науковій літературі, то загальна характеристика цього виду договорів взагалі не досліджена. Це є суттєвим недоліком і потребує негайного виправлення. Цьому присвячений розділ перший роботи.
Досвіду використання об’єктів інтелектуальної власності в Україні накопичено ще недостатньо. Основні умови та реквізити договорів поки що не типізовані у відповідних зразкових чи типових договорах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Курсова робота на тему: Договори про передачу результатів інтелектуальної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок