Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Судова реформа в Україні

Судова реформа в Україні

Назва:
Судова реформа в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,10 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Судова реформа в Україні


ПЛАН
ВСТУП……………………………………………………………………………….с. 3
1. ПОНЯТТЯ І ОСНОВНІ РИСИ СУДОВОЇ РЕФОРМИ ТА КОНТРРЕФОРМИ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ СТОЛІТТЯ...с. 4
2. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РЕФОРМУВАННЯ КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА………………………………………………………………….с. 12
3. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РЕФОРМУВАННЯ ЦИВІЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА………………………………………………………………….с. 26
ВИСНОВОК………………………………………………………………………..с. 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….с. 35


ВСТУП
Широко визнано, що скасування кріпосного права в 1861 р. і подальші реформи ознаменували в Росії перший крок на шляху перетворення феодальної монархії у буржуазну.
Реформами 60—70-х XIX ст. років у державний устрій Російської імперії було запроваджено окремі елементи буржуазної державності: створено виборні представницькі установи місцевого адміністративно-господарського управління (земські та міські органи самоврядування), гнучкішими стали форми фінансового контролю і цензури, І накріплено принцип всестановості в комплектуванні армії і діяльності установ народної освіти тощо. Ці реформи є буржуазними і тому, що вони враховували інтереси буржуазії і приватної власності, створювали сприятливі умови для розвитку торгівлі, промисло-иості та кредиту. Нові риси спостерігаються і в діяльності успадкованих від кріпосницької епохи установ: у міністерствах було проведено децентралізацію, яка супроводжувалася деяким розширенням повноважень місцевих органів; урядовий апарат дедалі більше рахувався з думками дворянської та буржуазної громадськості, що висловлювалися через періодичну пресу.
Складовою частиною реформи 1964 року в Російській імперії була судова реформа, адже судову систему в Україні на початку XIX ст. також пронизував бюрократизм, у судах існували тяганина і хабарництво.
Судова система у Лівобережній Україні за місцевими особливостями була подібна до системи Правобережної України. Головною судовою інстанцією вважався генеральний суд, що мав таке ж значення, як палати кримінального та цивільного суду в Слобідсько-Українській, Херсонській, Катеринославській, Таврійській губерніях і головний суд у губерніях Правобережної України. Особливістю генерального суду було те, що старшому з генеральних суддів доручалось у випадку відсутності губернатора і віце-губернатора тимчасове управління губернією. Діяльність усіх судів у губерніях була підконтрольною губернаторам. Кримінальні справи в обов'язковому порядку подавалися губернаторам для ознайомлення. У випадку розбіжності між думкою губернатора і вироком суду справа передавалася до Сенату. Останній, як правило, підтримував думку губернатора, позбавляючи сили вирок кримінальної палати, головного або генерального суду. Деякі особливості у губерніях України впродовж 30-х років XIX ст. були ліквідовані. Судова система в Україні доповнювалася селянськими судами, що розглядали дрібні цивільні та кримінальні справи на підставі звичаєвого права. У судах була запроваджена російська мова.
Судова система першої половини ХІХ ст. мала цілий ряд серйозних суперечностей. По-перше, суд повністю залежав від адміністрації, яка втручалася у вирішення судових справ, а по-друге - носив виключно становий характер (для кожного стану створювалися свої судові органи) і був заснований на принципах феодального права. Не існувало гласності та змагальності судового процесу. В судах панувала тяганина, хабарництво, свавілля. Тогочасна судова система потребувала значного удосконалення. Саме судова реформа 1964 р. та контрреформа були покликані усунути вказані недоліки.
Враховуючи зазначене, основною метою даної роботи буде визнання місця та ролі судової реформи та контрреформи у вдосконаленні функціонування судової системи України у складі Російської імперії.
Основними завданнями роботи є:
з’ясування підстав та правових основ судової реформи та контрреформи в Російській імперії у 60-х, 70-х роках ХІХ століття;
охарактеризувати поняття та основні риси судової реформи;
проаналізувати основні напрямки удосконалення структури окремих правоохоронних органів;
визначити зміни у порядку провадження цивільного та кримінального судочинства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Судова реформа в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок