Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Установчі документи і порядок утворення юридичних осіб

Установчі документи і порядок утворення юридичних осіб

Назва:
Установчі документи і порядок утворення юридичних осіб
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,89 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
 
ПЛАН
Вступ................................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1: Поняття і правовий статус юридичних осіб.......................................4
РОЗДІЛ 2: Установчі документи..............................................................................9
2.1 Статут.....................................................................................................9
2.2 Установчий договір.................................................................................15
РОЗДІЛ 3: Порядок реєстрації юридичних осіб...................................................18
3.1 Реєстрація суб’єктів підприємницької діяльності.........................18
3.2 Легалізація об’єднань громадян........................................................20
3.3 Реєстрація релігійних організацій....................................................23
3.4 Реєстрація фізичних осіб - суб’єктів підприємницької
діяльності без створення юридичної особи......................................24
Висновок.........................................................................................................................26
Використані джерела.....................................................................................................27


ВСТУП
Суб'єктами цивільних правовідносин і від-повідно носіями майнових та особистих немайнових прав та обов'язків можуть бути не лише індивіди — фізичні особи, а й різні колективні утворення: підприємства та організації, господарські товариства, виробничі та споживчі кооперативи, об’єднання громадян та ін. Однак для того, щоб мати можливість вступати у ци-вільні правовідносини і бути їх суб'єктами, ці колективні утворення наділяються за наявності певних ознак статусом юридичної особи. На відміну від фізичних осіб, юридичні особи не є живими істотами і тому не мають природної волі, однак у них діє об'єднана людська воля і об'єднана людська сила в певному напрямі, зумовленому метою створення юри-дичної особи. Внаслідок цього за юридичною особою і визна-ється можливість бути суб'єктом права.
Слід зазначити, що юридична особа є самостійним суб'єктом правовідносин і існує незалежно від фізичних осіб, які її утворили, і хоч це колективне утворення і визнається суб'єктом правовідносин, однак як юридична особа воно може бути носієм лише таких прав та обов'язків, які не пов'язані з природними властивостями людей.
Інститут юридичної особи в цивільному законодавстві зу-мовлений становленням товарно-грошових відносин у рин-ковій економіці, суспільним розподілом праці, необхідністю включення до цивільного обороту майна держави, кооперативів, громадських та інших організацій. З метою найбільш ефективного і раціонального використання державного май-на воно, за загальним правилом, розподіляється і закріплю-ється за окремими державними підприємствами, установами та організаціями.
Наділення підприємств та об'єднань май-ном, надання їм господарської самостійності є неодмінною передумовою здійснення господарського розрахунку, вчинен-ня правових актів з реалізації продукції, розпорядження гро-шовими коштами, тобто виступу в обороті як самостійного суб'єкта цивільних прав та обов'язків.
Мета курсової роботи – розкрити шляхом аналізу основних нормативно-правових актів, які регулюють дані питання, в тому числі і на основі нового Цивільного кодексу України, порядок створення і реєстрації юридичних осіб, а також оформлення їх основних установчих документів (статуту і установчого договору)
Актуальність теми не викликає сумніву, адже в умовах становлення і розвитку ринкової економіки в Україні розпочався широкий процес утворення підприємств різних форм власності, реструктуризація підприємств, а також їх об’єднання між собою. Більше того, швидко поширюються такі юридичні особи як політичні партії і громадські організації, профспілки і релігійні організації, тощо. Тому постає питання про законодавчо-встановлений порядок їх створення, реєстрацію, оформлення установчих документів, затвердження переліку функцій і сфери їх діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Установчі документи і порядок утворення юридичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок