Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> підприємництва в Україні

підприємництва в Україні

Назва:
підприємництва в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
Вступ.
РОЗДІЛ І. Правові основи підприємництва в Україні.
РОЗДІЛ ІІ. Поняття та види підприємств.
Поняття підприємства.
Класифікація підприємств.
Розділ IІІ Створення та діяльність підприємств.
3.1. Порядок створення та діяльності підприємств в Україні.
3.2. Підстави та порядок припинення діяльності підприємств.
Висновки.
Список використаних джерел.


Вступ.
З проголошенням незалежності Україна взяла курс на кардинальне реформування суспільного устрою, побудову ринкової економіки, в якій існують різні форми власності та підприємництва.
Наділення підприємств і громадян свободою підприємницької діяльності дало поштовх для урізноманітнення господарських зв’язків суб’єктів господарської діяльності як у внутрішньому обороті держави, так і за її межами.
Тому важливого значення на сьогодні набуло питання виділення видів підприємств, визначення їх особливостей, механізму їх створення і функціонування. Дані аспекти, безумовно мають бути закріплені законодавчо, що дасть змогу суб’єктам підприємницької діяльності, зокрема підприємствам, більш ефективно здійснювати свою діяльність, а в разі порушення їх прав, звертатись за захистом до державних органів.
Дана тема набуває особливої актуальності у зв’язку з прийняттям Господарського кодексу України і відповідно втратою чинності чинних Законів України „Про підприємництво” та „Про підприємства в Україні”. Це потягло за собою зміни в порядку створення та діяльності окремих видів підприємств в Україні. Новий Господарський кодекс визначив нові види підприємств, а деякі з тих, що існували до цього втратили свою актуальність.
Цим і зумовлюється актуальність обраної теми дослідження, а також тим що дане питання не є достатньо дослідженим у сучасній літературі.
Метою даної роботи є узагальнення праць провідних вчених цивільного права України та близького зарубіжжя, для отримання висновків та узагальнень з даного проблемного питання та поглиблення знань з навчальної дисципліни „Господарське право України”.
Структурно робота складається з вступу, трьох розділів, чотирьох параграфів, висновків та списку використаних джерел.


РОЗДІЛ І. Правові основи підприємництва в Україні.
В Конституції як Основному Законі держави закладені фундаментальні публічно-правові та приватноправові засади регулювання економіко-правових відносин у суспільстві. Крім того, вона спрямована на втілення в майбутньому таких демократичних цінностей громадянського суспільства, як свобода особи, власності, підприємництва [1]. Проголошуючи в ст.42 Конституції України право кожного на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, держава визначає насамперед право особи діяти в межах законів, які повинні відповідати Конституції, визначаючи головним чином мету цієї діяльності. Вона дозволяє підприємцеві здійснювати своє право вільного розвитку як особистості, право, яке не є вичерпним, право, що здійснюється на благо суспільства. і саме закон виступає тут межею того ступеня свободи, яку надає держава суб’єктові права, виходячи із існуючих умов суспільного життя [20, с. 15] (Дзюбик С., Ривак О. Основи економічної теорії. – К. – Основи. – 1994.). Таким чином, Конституційні засади встановлюють основний мінімум гарантій прав та інтересів громадян, що займаються підприємницькою діяльністю. До числа таких прав і свобод потрібно віднести право на власність, право на судовий захист тощо [1] (Конституція України. К.: 1996. – 52 с.).
Серед законів, котрі значною мірою регулюють підприємницьку діяльність, слід відзначити Закон України „Про власність” який містить загальні положення здійснення права власності, в тому числі стверджує право власника використовувати належне йому майно для підприємницької діяльності. А Закони України „Про господарські товариства”, „Про селянське (фермерське) господарство” визначають деякі шляхи здійснення комерційної діяльності відповідних суб’єктів підприємництва (наприклад, на основі договорів), встановлюють принцип забезпечення рівноправності суб’єктів земельних відносин [7] (Закон України від 19 вересня 1991 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: підприємництва в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок