Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Габітологія

Габітологія

Назва:
Габітологія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План
Вступ 3
 
Поняття габітології, як галузі криміналістики. 6
Види індентифікації ознак зовнішності людини та методи їх фіксації 8
3. Засоби габітології 13
Татуювання як одна з найінформативніших ознака
зовнішності людини. Значення татуювання як атрибуту
кримінальної культури 17
Застосування методу словесного портрета. 23
Висновок 26
Список використаних джерел 28
Вступ
Людство знає злочинність ще з самого початку свого розвитку. Вже у первіснообщинному ладі існували злочинці і правопорушення. Але в той час ще не існувало суспільства, тому ці правопорушення не мали такого суспільно-небезпечного значення, не приносили великої суспільної шкоди, з точки зору сучасного стану речей.
Актуальність теми. Сучасна криміногенна обстановка в Україні характеризується домінуванням негативних тенденцій. Суттєво змінилася структура злочинності, яка жорстокішає і технічно оснащується. Становище, що склалося, потребує активних пошуків шляхів оздоровлення обстановки в державі, забезпечення законних прав населення, гарантованих Конституцією України. Керівництво Міністерства внутрішніх справ України не раз наголошувало, що в таких умовах найважливішого значення для розкриття і розслідування злочинів набуває використання сучасних технічних засобів та методів збирання криміналістичної інформації, основою яких є новітні технології. Це стосується й процесу встановлення особи за ознаками зовнішності. Зовнішній вигляд (зовнішність) людини здавна використовують під час упізнання та кримінальної реєстрації злочинців. Зовнішність людини залишається відносно незмінною протягом усього її життя. Ознаки, які характеризують зовнішню будову людини, називаються ознаками зовнішності. У кожної людини зовнішній вигляд суто індивідуальний і має здатність відображатися в матеріальних слідах та у пам'яті людини у вигляді уявних образів. Ознаки зовнішності є основою криміналістичної ідентифікації під час розв'язання ідентифікаційних та діагностичних завдань.
Техніко-криміналістичне забезпечення розслідування злочинів — найстарший з розділів криміналістики, являє собою сукупність теоретичних положень і рекомендацій для розробки й застосування науково-технічних засобів виявлення, фіксації, вилучення, дослідження, нагромадження й переробки криміналістичної інформації про розслідувану злочинну подію, а також технічних засобів і способів попередження злочинів.
Техніко-криміналістичне забезпечення розслідування злочинів сформувалось на основі використання в кримінальному судочинстві даних природних і технічних наук з метою розкриття й розслідування злочинів. Методи хімії, фізики, балістики, медицини, біології й інших галузей знання пристосовувалися для вирішення криміналістичних завдань виявлення слідів злочину, їхнього дослідження й інтерпретації, а в остаточному підсумку — для вирішення проблем кримінального судочинства. Паралельно розроблялися також власне криміналістичні засоби й прийоми. Наприклад, у рамках криміналістики встановилась струнка система науково-технічних засобів, пристосованих і спеціально створених для розкриття, розслідування й попередження злочинних посягань.
Предметом дослідження є функціонально-структурні особливості сучасної інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками зовнішності. Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є система загальнонаукових та спеціальних методів, які застосовуються в криміналістиці. Зокрема, використовувалися методи: історичний, порівняльно-історичний (порівняння архаїчних та сучасних методів і засобів дослідження інформації про зовнішність особи), порівняльно-правовий (порівняння дефініцій вітчизняного та зарубіжного законодавства), аналітичний (опрацювання наукових джерел), статистичний (аналіз та узагальнення результатів опитування слідчих, експертів-криміналістів, слухачів), алгоритмічний (розробка алгоритму роботи інформаційно-аналітичної системи встановлення особи за ознаками її зовнішності). І насамперед, потребує постійного вдосконалювання техніко-криміналістичне забезпечення розслідування злочинів, засоби якого повинні випереджати техніку скоєння злочинів хоча б на один крок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Габітологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок