Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правова охорона вод в Україні

Правова охорона вод в Україні

Назва:
Правова охорона вод в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тема: Правова охорона вод в Україні


Зміст


Вступ
Тема даної роботи: „Правова охорона вод в Україні”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з сучасним станом правового регулювання в сфері охорони навколишнього середовища, зокрема в сфері охорони вод.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що проблема взаємодії суспільства і природи має глобальний характер. Зберегти природу в стані, придатному для життя людини, можна тільки загальними зусиллями населення всієї Землі. Тому кожна країна повинна вважати себе зобов’язаною берегти природу і нести моральну відповідальність перед усім світом за її належну охорону. Сьогодні особливо гостро постає питання правової охорони вод. Окрему проблему становить великомасштабне нафтохімічне забруднення підземних вод та ґрунтів. На сьогодні в Україні 133 з 197 великих водозаборів розташовані в зонах впливу потенційних джерел нафтохімічного забруднення. Вже забруднено більше 150 джерел водопостачання в населених пунктах. Забруднені площі перевищують 30 тис. га. Практично кожен з 43 військових аеродромів є джерелом потужного забруднення довкілля легкими фракціями вуглеводнів.
Серед засобів, що забезпечують раціональне використання, охорону і відтворення природних багатств, важливе місце посідають правові засоби. В юридичних і деяких інших навчальних закладах вони вивчаються в навчальному предметі «Екологічне право».
За своїм змістом правова охорона вод являє собою систему державних і суспільних заходів, що включає в себе чотири групи:
встановлення науково-обгрунтованих правових вимог з охорони вод, які регламентують визначені права й обов'язки державних органів, підприємств, установ, організацій і громадян;
проведення господарсько-організаторської роботи з виконання цих правових вимог;
здійснення державного і громадського контролю за виконанням вимог охорони вод;
застосування заходів відповідальності до осіб і організацій, винних в порушенні законодавства про охорону вод.
Виходячи із аналізу ситуації в Україні, можна констатувати, що головними причинами незадовільного стану довкілля залишаються:
відсутність дійових нормативно-правових механізмів регулювання небезпечних видів діяльності;
низька екологічна свідомість населення;
відсутність дійового економічного механізму, який стимулював би підприємства впроваджувати природоохоронні заходи;
відсутність постійного (моніторингового) контролю якості довкілля в місцях накопичення відходів;
довготривалий підхід до розгляду екологічних проблем за залишковим принципом з боку центральних і місцевих органів влади;
незадовільне фінансове забезпечення природоохоронних заходів;
відсутність ефективної роздільної системи збирання, зберігання та видалення відходів.
В роботі розкриваються наступні питання:
вода, як об’єкт охорони і використання;
правові форми охорони вод;
відповідальність за порушення водного законодавства.
При написанні роботи автором були використані: Конституція України, Водний Кодекс України, Кодекс про адміністративні правопорушення, Кримінальний Кодекс України, Закон „Про охорону навколишнього середовища”, Загальнодержавна програма розвитку водного господарства, інші нормативні документи, підручники, монографії, наукові статті з екологічного права тощо.


1. Вода, як об’єкт охорони і використання
Усі води (водні об'єкти) на території України є національним надбанням народу України, однією з природних основ його економічного розвитку і соціального добробуту.
Водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженими та уразливими природними об'єктами.
В умовах нарощування антропогенних навантажень на природне середовище, розвитку суспільного виробництва і зростання матеріальних потреб виникає необхідність розробки і додержання особливих правил користування водними ресурсами, раціонального їх використання та екологічно спрямованого захисту.
Водні відносини в Україні регулюються Водним Кодексом, Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" та іншими актами законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Правова охорона вод в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок