Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Неподаткові надходження до бюджетів, їхня характеристика, роль і місце у доходах цих бюджетів

Неподаткові надходження до бюджетів, їхня характеристика, роль і місце у доходах цих бюджетів

Назва:
Неподаткові надходження до бюджетів, їхня характеристика, роль і місце у доходах цих бюджетів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,39 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
з предмету «Державні фінанси та управління ними»
“НЕПОДАТКОВІ НАДХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТІВ, ЇХНЯ ХАРАКТЕРИСТИКА, РОЛЬ І МІСЦЕ У ДОХОДАХ ЦИХ БЮДЖЕТІВ”
ЗМІСТ
ВСТУП
1. Еволюція наукових поглядів щодо альтернативних
(неподаткових) джерел формування казни держави.
2. Місце і роль неподаткових надходжень в системі доходів бюджетів в умовах ринкової трансформації.
3. Склад і структура неподаткових доходів бюджетів.
4. Перспективи розвитку системи неподаткових доходів бюджету
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА
Вступ
Кожна держава для забезпечення виконання своїх функцій повинна мати відповідні кошти, які концентруються в бюджеті. До основних джерел формування цих коштів відносять і неподаткові надходження бюджету. Відмінність між ними і податками дуже проста і виходить із їхнього функціонального призначення. Податки і податкові платежі із самого початку створюються як фіскальні інструменти формування доходів бюджету. Неподаткові ж платежі такого призначення не мають. У них може бути досить різноманітна роль, ніяк не пов'язана з бюджетом. Спрямування таких неподаткових платежів до бюджету визначаються одним фактором – бюджет є основним централізованим фондом держави, а ці платежі не мають цільового призначення.
Актуальність теми даної роботи продиктована тим, що Україна, вибравши демократичний шлях розвитку після розпаду СРСР, повинна сама забезпечувати видатки свого бюджету, а тому пошук нових форм і методів мобілізації доходів бюджету, а зокрема – неподаткових надходжень, з кожним роком набуває все більшої значимості.
Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні аспекти формування і надходження неподаткових доходів у бюджет.
Об'єктом дослідження обрано Державний бюджет України .
Базою дослідження є теоретичні дослідження українських та зарубіжних фахівців, монографії, публікації в періодиці, статистичні та аналітичні дані, закони, нормативні документи.
Мета дослідження: з'ясувати економічний зміст, характеристику та необхідність неподаткових надходжень до бюджету, їх місце і роль в системі доходів бюджету, розглянути склад і структуру неподаткових доходів, а також методику обчислення і справляння окремих видів неподаткових надходжень, проаналізувати поступлення основних видів неподаткових надходжень до бюджетів, а також їх динаміку протягом зазначених років (2000-2004рр.) на основі фактичних даних, дослідження перспектив розвитку системи неподаткових доходів та світовий досвід в акумуляції неподаткових надходжень.
Методологічна основа дослідження. У процесі виконання магістерської роботи було вивчено відповідні нормативно-правові положення та законодавчі акти, праці вітчизняних та зарубіжних вчених, серед яких найвизначніші: Василик О., Федоров В., Юрій С., Андрущенко В., Бескид Й., Озеров І., Луніна І., Єпіфанов А., публікації в періодичних виданнях з проблем, які торкаються теми дослідження.


Еволюція наукових поглядів щодо альтернативних
(неподаткових) джерел формування казни держави.
Ринкова економіка при розмаїтті її моделей, відомих світовій практиці, характеризується соціально-орієнтованим господарством, яке доповнюється державним регулюванням. Значну роль як у самій структурі ринкових відносин, так і в механізмі їх регулювання з боку держави відіграє державний бюджет. Він-невід’ємна частина ринкових стосунків і одночасно важливий інструмент реалізації державної політики.
Державний бюджет, як одна з ланок фінансової системи України, є економічною категорією і відображає грошові стосунки, які виникають між державою, з одного боку, і підприємствами, організаціями, установами всіх форм власності і фізичними особами – з іншого, з приводу утворення централізованого фонду грошових коштів держави і його використання на розширене відтворення, підвищення рівня життя і задоволення інших суспільних потреб.[18, с.55]
Згідно з Конституцією України держава повинна мати можливість через бюджет зосереджувати фінансові ресурси на важливих ділянках економічного і соціального розвитку.
Централізація коштів має важливе економічне і політичне значення, оскільки доходи, які мобілізуються в державному бюджеті, слугують одним із головних знарядь перетворення в життя державних заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Неподаткові надходження до бюджетів, їхня характеристика, роль і місце у доходах цих бюджетів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок