Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Державна служба в Україні

Державна служба в Україні

Назва:
Державна служба в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
29,05 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Державна служба в Україні


Зміст
ВСТУП
Державна служба – це механізм здійснення цілей та завдань держави. Реалізуючи свої функції, державна служба має стати таким інститутом, через який реалізується демократична сутність держави, підтримується нормальна життєдіяльність суспільства, а державний апарат слугує потребам суспільного розвитку.
Державна служба є важливим соціально-правовим явищем і може бути досліджена з різних точок зору: політичної, соціальної, організаційної, психологічної, етичної, соціологічної.
В своїй кваліфікаційній роботі я хочу розглянути державну службу, як правовий інститут.
Актуальність даної роботи полягає в необхідності більш чіткого визначення понять „державна служба”, „державний службовець”, „проходження державної служби”, проведення класифікації державних службовців за рангами та професійно-кваліфікаційними характеристиками, а також визначення на основі проведеного аналізу особливих ознак державної служби та державного службовця, удосконалити законодавче регулювання інституту проходження державної служби.
Метою даної роботи є визначення поняття проходження державної служби як інституту, його особливості у порівнянні з іншими видами реалізації права на працю (наймана праця, робота за контрактом).
Предметом дослідження виступили нормативно-правові акти, що регулюють галузь державної служби, а об’єктом – суспільні відносини у сфері проходження державної служби.
В теорії термін “інститут” включає в себе сукупність правових норм, які врегульовують однорідні суспільні відносини, пов’язані між собою в якості самостійної групи. Сучасний правовий інститут державної служби - це система правових норм, які регулюють відносини, що виникають в процесі організації самої системи державної служби, статусу державних службовців, гарантій та процедури її реалізації, а також механізму проходження державної служби.
Державна служба має стати повсякденним каналом зв’язку держави та народу, їх взаємодії, а також виступати лідируючою силою суспільства. Подібний підхід здатний забезпечити тільки такий державний апарат і такий його персонал, який зможе обґрунтовано висувати зрозумілі для людей норми поведінки та праці, організовувати та регулювати соціальну активність громадян, домагатися змін і відстежувати їх соціальну ефективність. Державна служба має поєднувати конституційно-зафіксовані наміри та цілі держави, його структури, відношення та зв’язки з кадровим потенціалом держави, втілювати їх в суспільне життя.
З урахуванням висловлених міркувань щодо суспільного призначення державної служби визначаються основні завдання державної служби.
Одним з основних завдань є охорона інтересів суспільства, прав і свобод громадян. Це викликано тими обставинами, що в останні роки знизилася роль багатьох політичних інститутів, а державна служба залишається конкретним місцем, де громадянин стикається з політикою.
Наступне завдання державної служби – досягнення стійкості засад цілісності держави. Державний апарат поряд з виконанням вимог Конституції та законів України має виконувати акти органів виконавчої влади. Вагомим завданням державної служби є забезпечення ефективності діяльності державних органів на основі постійного вдосконалення функціонування апарату, впровадження нових досягнень науки, прогресивних методів вирішення управлінських завдань.
До завдань державної служби можна віднести також подальшу демократизацію шляхів формування та діяльності апарату, викорінювання бюрократизму, протекціонізму, корупції, створення соціальних, правових та інших умов, необхідних для успішної роботи чиновників.
Для розкриття змісту інституту державної служби є визначення її принципів, адже вони вказують на сутнісні характеристики, найважливіше у змісті та значенні державної служби. Правове встановлення принципів державної служби зумовлює функціонування державних органів, діяльність державних службовців, стійкість правового регулювання державно-службових відносин, а також обґрунтування тенденцій розвитку законодавства про державну службу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Державна служба в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок