Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правова характеристика договору майнового найму

Правова характеристика договору майнового найму

Назва:
Правова характеристика договору майнового найму
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
К у р с о в а р о б о т а
на тему:
Правова характеристика договору майнового найму


План.
Вступ.
1. Майновий найм.
1.1 Поняття договору майнового найму.
1.2 Сторони і об'єкт договору. Форма і строк договору.
1.3 Права і обов'язки сторін.
1.4 Піднайм.
2. Оренда майна державних підприємств і організацій.
2.1 Поняття договору оренди.
2.2 Сторони і об'єкт договору. Порядок укладення договору. Форми здійснення орендарем підприємницької діяльності.
2.3 Зміст договору оренди. Права і обов'язки сторін.
2.4 Припинення договору.
3. Прокат.
3.1 Побутовий прокат.
3.2 Договір побутового прокату.
4. Безоплатне користування майном.
4.1 Поняття договору безоплатного користування майном.
4.2 Форма і строк договору.
4.3 Права і обов'язки сторін.
Висновок.
Список використаної літератури.
Вступ.
В даній курсовій роботі розглядається тема “Правова характеристика договору майнового найму” із дисципліни “Цивільне право”. Актуальність даної теми полягає в розкритті поняття майнового найму, його видів, класифікації та ін. Розкриття понять таких як: оренда, прокат, поняття договору оренди, тощо.
Вивчення даної дисципліни передбачає необхідність ознайомлення слухачів з цивільним законодавством нашої країни на предмет з’ясування особливостей законодавчого закріплення певних понять, категорій та інститутів цивільного права і формування особистої думки щодо доскональності механізмів їх вирішення. Досягнення цієї мети вимагає опрацювання рекомендованих до вивчення нормативних актів і літератури по кожній із тем.
Викладення курсу “Цивільне право” здійснюється на основі читання курсу лекцій, шляхом проведення семінарських і практичних занять, консультацій, організації дискусії з окремих питань.
Слід зазначити, що коло найбільш актуальних проблем цивільного права України не залишається постійним, і у подальшому може визначатися різноманітними чинниками. Усі питання цивільного права завжди актуальні. Оскільки в межах відведеного часу всі проблеми цивільного права охопити неможливо, частина з них виноситься на самостійне опрацювання.
У господарському обороті значне поширення мають відносини майновому найму і такі його різновиди, як оренда та прокат.
З економічної точки зору майновий найм (оренда, прокат) оз-начає одержання майна у тимчасове користування за плату. Здаючи майно в найм, власник майна продає споживну вартість його частинами.
До майнового найму (оренди, прокату) організації чи громадяни вдаються в тих випадках, коли ту чи іншу річ купляти обтяжливо або невигідно, наприклад, у разі тимчасової потреби, або коли певна річ взагалі не може бути предметом купівліпродажу. Здають майно в найм громадяни і організації, які тимчасово самі його не використовують. За допомогою майнового най-му розширюються господарські можливості використання майна. Поряд з цим найм слугує засобом взаємодопомоги між громадянами і організаціями та сприяє упорядкуванню побуту громадян.
Майновий найм на сьогоднішній час, є однією із найактуальніших тем в цивільному праві. Саме зараз, з формуванням і становленням нової правової системи, розвитком цивільного законодавства в цілому, і інституту приватної власності. Зокрема, ми маємо можливість спостерігати за підвищенням правової свідомості громадян України, вдосконаленням правовідносин між особами, які грунтуються на принципах рівноправ’я та законності.
1. Майновий найм
1.1 Поняття договору майнового найму.
Правовідносини найму ви-никають на підставі договору. Як зазначається в статті 256 ЦК України, за договором майнового найму наймодавець зобов'я-зується надати наймачеві майно у тимчасове користування за плату. Цей договір є консесуальним, сплатним і двостороннім.
Важливою особливістю договору майнового найму є те, що на його підставі майно переходить до наймача у користування, а не у власність, повне господарське відання чи оперативне управлін-ня, як це має місце за договором купівлі-продажу, поставки, позики тощо. Проте здійснення права користування по-в'язане з необхідністю володіння майном. Тому слід визнати, що наймач набуває також право володіння набутим майном і, крім того, в силу договору наймач набуває деякі права по розпо-рядженню найнятим майном.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Правова характеристика договору майнового найму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок