Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Громадянське суспільство та правова держава: їх співвідношення

Громадянське суспільство та правова держава: їх співвідношення

Назва:
Громадянське суспільство та правова держава: їх співвідношення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,51 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Курсова робота
з теорії держави і права
Тема: “Громадянське суспільство та правова держава: їх співвідношення.”


План
Вступ. 2
Правова держава: поняття й ознаки
Ідея виникнення правової держави та її поняття 4
Ознаки правової держави 10
Теорія поділу влади
Система поділу влади в правовій державі 15
Законодавча влада 19
Виконавча влада 19
Судова влада 21
Верховенство закону.
Закони 21
Конституція 22
Органи по перевірці відповідності законів Конституції
та їх значення 23
Діалектика взаємовідносин громадянського суспільства
і держави. Історія розвитку концепції громадянського
суспільства. Структура громадянського суспільства 24
Права і свобода людини у системі цінностей 29
Взаємні обов’язки і відповідальності особистості і
держави. Соціальна і юридична захищеність особистості
Взаємні обов’язки особистості і держави 31
Соціальний захист особистості 31
Теорія і практика формування та становлення правової
держави в сучасному українському суспільстві 32
Висновок 38
Список використаної літератури 41
Salus populi suprema lex Благо народу – вищий закон - переклад з латині.
Цицерон
Держава у своїй діяльності пов'язана й обмежена правом стоїть під правом, а не поза і над ним.
Гессен
Кінець другого тисячоліття характеризується ідеологічним і духовним розкріпаченням людства, здійснюване шляхом утвердження гідності кожної особи, нації , а також політичного плюралізму як найвищих суспільних цінностей.
Останнім часом на різних рівнях і з різних приводів часто вживають терміни “демократична держава“ і “правова держава“. При цьому одні виходять з бажання підкреслити, що , проголосивши себе суверенною і незалежною, Україна стала демократичною правовою державою, а інші – з прагнення довести, що побудова такої держави є справою більш віддаленої перспективи.
В основу правової держави закладена рівність влади, громадянина, товариства і права, їхня правова рівність перед законом.
Вища влада в правовій державі - влада закону, якому рівною мірою підпорядковуються усі: від вищих посадових осіб держави, органів державної влади до рядових громадян. Людина, як суб'єкт права, вільна розпоряджатися своїми силами, можливостями, майном.
Право, будучи формою і мірою свободи, покликане максимально розсунути межі, що сковують особистість.
Проблеми правової держави завжди хвилювали передових людей, прогресивних мислителів старовини, середньовіччя і сучасності. Питання типу - що таке правова держава? Коли з'явилася його ідея і як вона розвивалася? Які його основні ознаки і межі? Які мета і призначення правової держави? - практично завжди знаходилися в полі зору філософів, юристів, істориків незалежно від поглядів і думок, а також від того, як кваліфікувалася і як називалася ця держава - чи державою закону, справедливості, державою загального благоденства або ж державою законності.
Зрозуміло, значення і зміст ідеї правової держави у одних мислителів, політичних і суспільних діячів часто розходилися зі значенням і змістом його у інших мислителів і державних діячів.
Питання правової держави широко обговорюються і в наш час. Основна причина такої уваги до правової держави полягає не тільки в гуманізмі самої ідеї його виникнення, але і в пошуках шляхів її найбільш адекватного оформлення і ефективного здійснення.
Правова держава - це така держава, в якій створюються умови для найбільш повного забезпечення прав і свобод людини і громадянина, а також для найбільш послідовного скріплення за допомогою права політичної влади з метою недопущення зловживань.
Серед існуючих умов і передумов успішного формування і функціонування правової держави потрібно назвати наявність в країні громадянського суспільства.
Словосполучення «громадянське суспільство» умовне, оскільки “негромадянського”, а тим більше “антигромадянського” суспільства не існує. Будь-яке суспільство складається з громадян і без них немислиме. Тільки, додержавне нецивілізоване (родове) суспільство не можна було назвати громадянським. По-перше, внаслідок його незрілості, примітивності. По-друге, тому, що там взагалі не було таких понять, як “громадянин”, “громадянство”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Громадянське суспільство та правова держава: їх співвідношення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок