Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання трудових відносин державних службовців

Правове регулювання трудових відносин державних службовців

Назва:
Правове регулювання трудових відносин державних службовців
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
П Л А Н
ВСТУП
РОЗДІЛ І. Поняття, види державних службовців та їх правовий статус
РОЗДІЛ ІІ. Особливості прийняття та звільнення з роботи державних
службовців
2.1. Правила поведінки державних службовців: практичні питання
РОЗДІЛ ІІІ. Юридична відповідальність державних службовців
ВИСНОВОК
ЛІТЕРАТУРА
ЗМІСТ


ВСТУП
Усім відомо, що успіх будь-яких державних перетворень насамперед залежить від ефективності діяльності управлінського апарату. На цей феномен звертали увагу ще мислителі світу. Зокрема, Демокріт учив, що державні справи є найважливішими, а тому рекомендував допускати до управління тих, хто має відповідні знання, якості та знає справу. Сократівський ідеал адміністрування означав правління знаючих, тобто грунтувався на принципі компетентності в державному управлінні.
Зазначені підходи не змінилися й сьогодні, адже саме від чиновників, які покликані служити народові, залежить соціально-економічний та культурний розвиток держав, добробут населення. Власне кожен із нас це відчуває на собі.
Відповідно проблематика державної служби є сьогодні вкрай актуальною, їй присвячено достатньо літератури, наукових розвідок, вона стала повноправною частиною теорії державного управління, зайняла місце серед навчальних дисциплін із підготовки фахівців у галузі державного управління.
Побудова демократичної, правової держави із соціально орієнтованою ринковою економікою, здійснення економічних і соціальних перетворень, досягнення економічного зростання і надання державою громадянам управлінських послуг на високому рівні, просування у напрямі європейської інтеграції можливі лише за умови створення ефективної системи державного управління, невід'ємною складовою якої є державна служба. З цією метою в Україні проводиться широкомасштабна адміністративна реформа, спрямована на удосконалення кадрового потенціалу, створення оновленого, потужного і дієвого державного апарату, становлення професійної, політично нейтральної та авторитетної державної служби. Важливим чинником адміністративної реформи є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації державних службовців.
Питання про місце правових норм, які регулюють трудові відносини державних службовців, ще й досі залишається предметом наукового спору. Представники науки адміністравтивного права вважають, що суспільні відносини цієї категорії регулюються нормами саме даної галузі права. Аргументом на користь такого висновку є те, що державна служба в Україні – це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті, щодо практичного виконання завдань і функцій держави; і що головним в регулюванні їх праці є принцип влади і підкорення.
Сьогодні спостерігається більш глибоке осмислення і дослідження процесів, які відбуваються у суспільстві української держави. З'явилися наукові праці, в яких висловлюються сумніви щодо об'єктивності точки зору, відповідно до якої усі суспільні відносини регулюються нормами адміністративного права, і зазначається, що трудові відносини державних службовців регулюються нормами трудового права. Вирішення питання про місце норм права, які регулюють трудову діяльність державних службовців, має як теоретичне, так і практичне значення.
Разом з тим можна констатувати, що правове регулювання державно-службових відносин певною мірою відстає від потреб і завдань демократичного суспільства. Прогалини у нормативно-правовому регулюванні державно-службових відносин негативно впливають на реалізацію державними службовцями своїх повноважень, спричиняють порушення прав і свобод громадян, прав та інтересів юридичних осіб, що призводить до чисельних скарг і судових позовів на їх дії та рішення.
Інститут державної служби, як і інші феномени суспільного життя, розвивається в умовах інтенсивного впливу економічних, політичних, соціальних змін у суспільному розвитку та свідомості, досягнень науки, інформатики, тощо. Це обумовлює необхідність нових підходів до регулювання процесів розвитку держави та її інституцій, в тому числі державної служби і державно-службових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Правове регулювання трудових відносин державних службовців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок