Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Віктимологічна профілактика

Віктимологічна профілактика

Назва:
Віктимологічна профілактика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,56 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Віктимологічна профілактика


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІКТИМОЛОГІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ 4
2. МІСЦЕ ВІКТИМОЛОГІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ В ПРОФІЛАКТИЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ 12
3. ОБ’ЄКТИ ТА СУБ’ЄКТИ ВІКТИМОЛОГІЧНОЇ
ПРОФІЛАКТИКИ 16
ВИСНОВОК 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 28


ВСТУП
Стратегія боротьби зі злочинністю у світі загалом і в нашій кра-їні зокрема переходить до системного впливу на неї, тобто втілю-ються в життя комплексні програми загальносоціальних та кримі-нально-правових заходів протидії цьому негативному явищу. Вітчиз-няні кримінологи зробили вагомий внесок у результати таких розро-бок. Але поки що їх зусилля спрямовані переважно на опрацювання заходів впливу на злочини та осіб, які їх вчиняють. Жертва ж зло-чину, як правило, залишається поза увагою. Як наслідок, до цього часу немає повного обліку потерпілих, а тому не вивчаються їх со-ціально-демографічні, соціально-рольові, морально-психологічні, психічні та правові характеристики, роль у генезисі злочинної пове-дінки, розмір заподіяних їм збитків тощо. Заходи віктимологічної профілактики часто мають фрагментарний характер, а особа потер-пілого розглядається лише як джерело інформації про злочин і зло-чинця та як сторона кримінального процесу.
Разом з тим у зарубіжних країнах з кінця 40-х років XX ст. пос-лідовно втілюється ідея захисту жертв злочинів від протиправних дій злочинців та свавілля державних чиновників. Б. Мендельсон, Г. Гентіг, Г. Елленбергер у той час започаткували дослідження ме-ханізму злочинної поведінки з урахуванням віктимологічних аспек-тів. Вони сформулювали новий науковий напрям — віктимоло-гію, як систему знань про жертву злочину.
Враховуючи сучасні тенденції розвитку злочинності у нашій країні, вітчизняні науковці все частіше зосереджують свою увагу на віктимологічну профілактику як особливий вид соціальної профілактики. Однак, сьогодні не можна однозначно ствердно сказати про те, що даний інститут кримінології належним чином розроблений у юридичній науці. У зв’язку з цим, завданням даної роботи буде розкрити його поняття та систему, місце у діяльності органів внутрішніх справ, а також суб’єкти та об’єкти віктимологічної профілактики.


1. ВИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІКТИМОЛОГІЧНОЇ ПРОФІЛАКТИКИ
Виникненню віктимології як окремого кримінологічного вчення сприяли такі обставини:
а) соціальні та політичні зміни, що сталися після Другої світової війни;
б) руйнування традиційних інститутів соціальної солідарності в результаті урбанізації та міграції;
в) зміна ролі сім'ї у суспільстві;
г) зростання безробіття (як легального, так і прихованого);
д) зменшення гарантованих законом можливостей особи для компенсації шкоди від злочинних посягань;
є) обмеженість традиційних моделей профілактики злочинів, спрямованих виключно на нейтралізацію кримінальної активності злочинців.
Остання обставина спонукала правоохоронні органи якомога активніше використовувати можливості віктимологічної профілактики, головною метою якої є зниження ризику стати жертвою злочину [21, c. 10]. До цієї діяльності активно залучаються громадські організації, асоціації, різні спілки й комітети, клуби потерпілих тощо. Наприклад, у ФРН — це широко відоме громадське об'єднання "Біле кільце", у США — Національна асоціація з надання допомоги жертвам та комітет "Жінки в боротьбі з погрозами зґвалтування". На міжнародному рівні діють Всесвітня віктимологічна асоціація, Європейський форум підтримки жертв злочинів та інші. В Україні 1997 р. теж був створений правозахисний центр "Ла Страда — Україна", який є членом Всесвітнього альянсу проти торгівлі жінками. Головною метою центру є запобіжна робота серед жінок, які збираються за кордон, стосовно того, як не потрапити в тенета секс-бізнесу і не стати жертвами торгівців людьми [7, c. 59].
Проблема захисту прав жертв злочинів дістала відповідне схвалення і в Організації Об'єднаних Націй. Генеральна Асамблея ООН 29 листопада 1985 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Віктимологічна профілактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок