Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Гарантії прав людини (поняття системи)

Гарантії прав людини (поняття системи)

Назва:
Гарантії прав людини (поняття системи)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Гарантії прав людини (поняття системи)


ЗМІСТ
ВСТУП........................................................................ З
РОЗДІЛ І
ПОНЯТТЯ Й СУТНІСТЬ ГАРАНТІЙ ПРАВ ЛЮДИНИ.......... 5
РОЗДІЛ 2
ВИДИ ГАРАНТІЙ ПРАВ ЛЮДИНИ
2.1. Загальносоціальні гарантії прав людини........................... 9
2.2. Юридичні гарантії прав людини................................... 11
РОЗДІЛ З
МЕХАНІЗМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ
3.1. Судові механізми...................................................... 18
3.2. Не судові механізми................................................... 27
3.3. Міжнародні механізми............................................... 30
ВИСНОВКИ.................................................................. 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ................................. 35


ВСТУП
Обравши шлях розвитку незалежності 24 серпня 1991 року і підтвердивши свій вибір на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991р., Україна поклала за мету створення на своїх теренах демократичного правового суспільства, неодмінною умовою якого є всебічне забезпечення прав і свобод людини. З цих потреб, поряд з іншими, виходила Верховна Рада України ще 16 липня 1990 року, ухвалюючи Декларацію про державний суверенітет України, яка наголошувала, що всім громадянам Української РСР і нормами міжнародного права, визнаними Українською РСР. [1,286]11 [1] Декларація про державний суверенітет // Історія української Конституції / упоряд. А.Г.Слюсаренко, М.В.Томенко.- К.:Право, 1997.- -С.285-289.
Прийняття Конституції 28 червня 1996 р. стало не тільки доленосною подією в історії українського державотворення, а й новим важливим кроком на шляху формування системи юридичних гарантій прав людини. Преамбула до нової Конститкції містила думку, що Верховна Рада приймає її, зокрема, ..." дбаючи про забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя."[5,3]22 [3] Конституція України//-К.:Преса України, 1997. - 80с.
Проблемам прав людини та їхніх гарантій конституційно правовими засобами присвячено розділ 2 Конституції України.
Проте проблема реального забезпечення прав людини залишається надзвичайно актуальною для українського суспільства. Йдеться про надійне функціонування у правовому просторі України механізму реального втілення в життя проголошених Конституції прав і свобод людини і громадянина. Це вимагає і використання відповідних судових засобів, і створення правової традиції захисту прав людини, яка б ґрунтувалася не лише на законодавчих нормах, а й на прецедентах, і підвищення правової культури членів українського суспільства.
Однією з умов надійного гарантування прав людини є відповідна професійна підготовка фахових працівників, адже і радянське законодавство передбачало розгалужену систему прав людини, проте бракувало саме механізму їх реалізації судовими засобами. Особливо прикро стояла справа з політичними та особистими правами й свободами. Але й досить розвинена система соціально економічних прав гарантувалася за звичай дією органів центральної та місцевої законодавчої і виконавчої влади, але аж ніяк не судовим захистом. За традицією в разі порушення своїх прав радянська людина зверталася по захист до компартійних чи профспілкових структур, у крайньому разі до рад та інших виконавчих комітетів, але практично ніколи до суду. Створити цивілізовану сучасну систему судових гарантій прав люди не справа нашого часу. Метою даної курсової роботи є визначення та характеристика самого поняття "гарантії прав людини", аналіз різних видів цих гарантій. Окрему увагу приділено складовому механізму захисту людиною своїх прав і свобод як на національному, так і на міжнародному рівнях. Для цього при підготовці курсової роботи опрацьовано сучасну навчальну й наукову літературу. Крім детального аналізу українських видань, проведено їх порівняння з матеріалами сучасних російських досліджень з даної проблеми, а також з інформацією, здобутою з радянських видань попередніх років. Також зроблено спробу залучення даних про сучасний стан міжнародноправових гарантій прав людини з книжок західноєвропейських авторів, виданих в українському перекладі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Гарантії прав людини (поняття системи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок