Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальні поняття транспортних договорів

Загальні поняття транспортних договорів

Назва:
Загальні поняття транспортних договорів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
План.
Вступ.
1. Загальні поняття транспортних договорів:
а) види перевезень та їх правове регулювання;
б) зміст, укладення та оформлення договорів перевезення;
в) виконання договорів про перевезення вантажу.
2. Правове регулювання приймання продукції (товарів).
3. Приймання поставленої продукції по кількості: порядок, місце, строки.
4. Особи, які здійснюють прийомку. Виклик представника.
5. Оформлення повноважень на участь у прийомки. Акт прийомки.
Висновок.
Додатки.
Використана література.
Вступ.
Кожне підприємство в процесі здійснення своєї діяльності вступає в господарські відносини. Господарські відносини - це відносини, що виникають між господарюючими суб'єктами (підприємствами, підприємцями) і органами управління, які складаються у процесі організації і здійснення господарської діяльності. Господарська діяльність на підприємствах здійснюється на основі законів України, підзаконних актів.
Контроль за дотриманням законодавства на підприємстві є одним із напрямків діяльності юридичної служби. Юридична служба на підприємстві здійснює свою діяльність відповідно до "Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу державної виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації" затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.1995р. № 690.
Згідно з цим положенням завданнями юридичної служби є організація правової роботи спрямоване на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню актів законодавства, інших нормативних актів міністерствами, підприємствами, а також керівниками та працівниками під час покладених на них завдань та функціональних обов'язків.
Ще одним нормативним актом на основі якого юридична служба здійснює укладання договорів, здійснює претензійну і позовну роботу і т.д. є Господарський процесуальний кодекс.
В своїй роботі юридична служба тісно співпрацює з усіма структурними підрозділами, які існують на підприємстві. Вона разом з цими підрозділами здійснює роботу по укладенню договорів, бере участь в організації їх виконання і контролює в окремих випадках.
Юридична служба не приймає участі у здійсненні приймання продукції. Її обов'язок є контроль за тим, щоб особи, які беруть участь у прийманні і дотримувались законодавчих актів, а саме Інструкції П-6 "Про порядок приймання продукції за кількістю" і Інструкції П-7 " Про порядок приймання продукції за якістю".
1. Загальні поняття транспортних договорів.
а) види перевезень та їх правове регулювання
Зміст спеціальної правоздатності деяких підприємств становить виробнича діяльність з надання послуг.
Головною особливістю договорів про надання послуг, на відміну від договорів про виконання робіт, є те, що надання послуг невіддільне від діяльності особи, яка надає послуги. Корисний ефект такої діяльності не виступає у вигляді певного осяжного матеріалізованого результату, як це має місце у підрядних договорах, а полягає в самому процесі надання послуги.
Зобов'язання з надання послуг виникають, зокрема, з транспортних договорів.
У ст. 6 Закону України "Про транспорт" від 10 листопада 1994 р. визначено загальні основи господарської діяльності підприємств транспорту.
Підприємства транспорту здійснюють перевезення та надають послуги на основі державних контрактів і договорів про перевезення пасажирів і вантажів з урахуванням економічної ефективності перевізних та переробних можливостей транспорту. Економічні відносини підприємств транспорту, що виникають у процесі перевезення, ґрунтуються на принципах взаємної вигоди, рівної та повної відповідальності.
Транспортні договори поділяються на основні та допоміжні. Основні транспортні договори опосереднюють головну сферу взаємовідносин транспортних організацій та клієнтури (договори про перевезення пасажирів, вантажів, багажу та пошти, договори буксирування). Допоміжні договори сприяють нормальній організації перевізного процесу (договори на організацію перевезень, експедиції, на експлуатацію під'їзних колій, подачу і забирання вагонів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Загальні поняття транспортних договорів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок