Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

Назва:
Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,67 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок
та окремих громадян”


Зміст
Вступ
Глава 1 Мета, підстави і процесуальні форми участі
Глава 2 Участь органів державного управління в цивільному процесі
Глава 3 Участь профспілок у цивільному процесі
Глава 4 Участь у цивільному процесі підприємств, установ, організацій і окремих громадян з метою захисту прав інших осіб
Глава 5 Цивільна процесуальна правосуб”єктність
Висновок


Вступ
У розбудові України як демократичної, правової держави визначна роль належить судовій владі, на яку Конституцією покладено здійснення правосуддя в цивільних і кримінальних справах.
Сучасний політичний і соціально–економічний розвиток України визначається удосконаленням законодавства, яким закріплено правове становище громадян, організацій і їх об”єднань та встановлюється гарантії реалізації і захисту їх прав, свобод і обов”язків, визначених Конституцією і іншими законами України. Конституційні норми, в яких вони закріплені, виступають основою для деталізації в галузевому законодавстві регулювання всіх аспектів їх дії і для визначення юридичних гарантій їх реалізації, і для встановлення процесуального порядку (процесуальних норм) захисту суб”єктивних майнових і особистих немайнових (цивільних) прав, охоронюваних законом інтересів і свобод, у тому числі також засобами цивільного процесуального права.
Конституція України, на реалізацію положення Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, Права людини. Міжнародні договори України.-К.,1992-с.20-23.про те, що кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами (ст. 8), визначає, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Захист цивільних прав здійснюється в установленому порядку судом, арбітражним або третейським судом, товариськими судами, профспілковими та іншими громадськими організаціями, а у випадках, окремо передбачених законом, захист цивільних прав здійснюється в адміністративному порядку (ст. 6 Цивільного кодексу України). Суди розглядають справи по спорах, що виникають з цивільних, сімейних, трудових, кооперативних та інших правовідносин, якщо однією із сторін у спорі є громадянин.
Чинне законодавство України для захисту прав і охоронюваних законом інтересів громадян і організацій встановлює такі процесуальні порядки: судовий (цивільний процесуальний і арбітражний процесуальний), адміністративний, нотаріальний, громадський. В літературі з цивільного процесу вони називаються процесуальними формами захисту прав. Законодавче встановлено численних форм захисту права залежить від особливостей спірних правовідносин, їх диспозитивного чи імперативного методу регулювання, потреб практики в необхідності більш швидкого розв”язання спору, а також від політики держави на даному етапі її розвитку Штутін Я.Л. Лекції з радянського цивільного процесу. К.1954.-с.84та свідчить, що воно не завжди ґрунтується на концепції правової держави про розподіл влади та їх незалежність одна від одної.
Можливість застосування судової влади для захисту прав, законних інтересів і свобод громадян та організацій постійно розширюється, про що свідчить встановлена підвідомчість судові справ з трудових, земельних, державних, адміністративних фінансових правовідносин.
Судова влада по захисту суб”єктивних прав і законних інтересів громадян і організацій – правосуддя здійснюється у порядку цивільного і кримінального судочинства (ст. 4 Закону України “Про судоустрій”).
Участь громадськості в цивільному судочинстві для захисту прав і свобод громадян. Громадяни України мають право на свободу об”єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод (ст. 36 Конституції). З цією метою в судочинстві в цивільних справах допускається участь представників громадських організацій і трудових колективів. Принцип участі громадськості в цивільному судочинстві реалізується в участі профспілок та інших громадських організацій з метою захисту прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок