Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Функції та принципи права

Функції та принципи права

Назва:
Функції та принципи права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Функції та принципи права


Вступ
Розділ 1. Функці права: загальнотеоретична характеристика
1.1.Поняття функцій права
1.2. Класифікація функцій права
Розділ 2. Спеціально-юридичні функції права
2.1. Регулятивна функція права
2.2. Охоронна функція права
2.3. Форми реалізації функцій права
Розділ 3. Принципи права
3.1. Поняття та класифікація принципів права
3.2. Загальнолюдські (цивілізаційні) принципи права
3.3. Загальноправові принципи
3.4. Міжгалузеві й галузеві принципи
3.5. Принципи правових інститутів
Висновок
Список використаних джерел


ВСТУП
В науці поняття "функція" вживається в самих різних значеннях. В математиці під функцією розуміється залежна змінна величина, тобто величина, що змінюється у міру зміни іншої величини, яка називається аргументом. В біології - це специфічна діяльність органу і організму (функція руки, щитовидної залози і т. ін.). В інших науках функція розуміється як напрям дії якої-небудь системи (кібернетика).
В юридичній науці термін "функція" вживається для характеристики соціальної ролі держави і права.
Таким чином, термін "функція" багатозначний. Він прийнятний для характеристики будь-яких динамічних структур, що обумовлено специфікою пізнавальних задач тих наук, в яких використовується цей термін (математика, біологія, соціологія, юриспруденція). Але, так чи інакше, в більшості випадків з функцією пов'язується вибірковий вплив системи (структури, цілого) на певні сторони зовнішнього середовища.
Що ж означає термін «функція» стосовно права? Що таке функція права, і які функції права виділяють? Ці і ряд інших питань знаходять своє висвітлення в даній роботі.
Актуальність цієї теми обумовлюється тим, що завжди важливо розуміти характеристику предмета, його призначення і суть. Теорія держави і права - це вивчення держави і права, їх взаємозв'язку і змісту. За допомогою з'ясування функцій та принципів права, можна з'ясувати соціальне призначення права. Таким чином, через розкриття функцій та принципів права ми розглянемо соціальне призначення такої категорії теорії держави і права, як «право».
РОЗДІЛ 1.
ФУНКЦІ ПРАВА: ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
1.1.Поняття функцій права
Майже віковий досвід активного дослідження поняття "функція права" на сьогоднішній день не дозволяє констатувати наявність єдиного погляду на цю проблему. Якщо синтезувати численні точки зору з цього питання, то ми побачимо, що, кінець кінцем, під функцією права розуміють або соціальне призначення права, або напрями правової дії на суспільні відносини, або і те і інше разом узяте.
Останнє пов'язане з тим, що як соціальне призначення, так і напрями його дії на суспільні відносини, узяті окремо, не вичерпують собою поняття функції права. Якщо під функцією права розуміти тільки його соціальне призначення, то подібне поняття буде носити дуже загальний характер. При розумінні функції права тільки як напрямку правової дії на суспільні відносини випускається з уваги направляючий момент цієї дії.
В зв'язку з цим слід акцентувати увагу на недоцільності ототожнення або зіставлення напрямів правової дії соціальному призначенню права і навпаки.
Поняття "функція права" повинне охоплювати одночасно як призначення права, так і витікаючі з цього напряму його вплив на суспільні відносини. Тому, розкриваючи зміст якої-небудь функції права, необхідно постійно мати на увазі зв'язок призначення права з напрямами його дії і навпаки - приреченість останніх призначенням права.
Власне, функція права - це реалізація його соціального призначення. Що ж слід розуміти під соціальним призначенням права і правовою дією?
Соціальне призначення права формується, складається з потреб суспільного розвитку. Відповідно до потреб, соціальних необхідностей суспільства створюються закони, направлені на закріплення певних відносин, їх регулювання або охорону. Причому те або інше призначення права виступає тим виразніше, ніж гостріше відчувається потреб (необхідність) саме у відповідній його соціальній ролі - закріпити, захистити або направити розвиток певних суспільних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Функції та принципи права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок