Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституційні права і свободи людини і громадянина

Конституційні права і свободи людини і громадянина

Назва:
Конституційні права і свободи людини і громадянина
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,34 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
К У Р С О В А Р О Б О Т А
з дисципліни
“Конституційне право України”
на тему:
“Конституційні права і свободи людини і громадянина”
 
ПЛАН
Вступ..................................................................................
Поняття і класифікація
конституційних прав і свобод........................................
2. Особисті права і свободи................................................
3. Політичні права і свободи.............................................
Економічні права і свободи
людини і громадянина......................................................
Соціальні та культурні права
і свободи людини і громадянина..................................
6. Основні обов’язки громадян.........................................
Висновки..........................................................................
Література.........................................................................


Вступ.
Українське суспільство, поряд з іншим цивілізованим світом, прагне до справедливості, добробуту та свободи у самому широкому розумінні цих слів. Незважаючи на великі труднощі та перешкоди, Україна рухається шляхом демократичних змін, будівництва демократичної держави, тобто до справжнього народовладдя.
Одним з важливіших принципів свободної демократичної держави і основою народовладдя є верховенство Закону та його неухильне дотримання.
Основним Законом держави була та залишається Конституція, як втілення істотних прав людини (громадянина) на справедливость, свободу та добробут.
У цьому аспекті, предметом дослідження цієї роботи є права і свободи людини, закріплені в спеціальному розділі Конституція України 1996 року, який іменує-ться "Права, свободи та обов'язки людини і громадяни-на". Цей розділ розміщений після розділу "Загальні заса-ди" і перед розділами про органи влади, що підкреслює важливе значення інституту прав і свобод людини.
Перш за все, таке ви-ділення в Конституції певного кола прав громадян в спе-ціальний розділ пояснюється не їх відмінністю від інших конституційних прав і свобод, а вимогами систематизації норм Конституції. Місце тих чи інших прав і свобод в Конституції не впливає і не може вплинути на їх природу. По-друге, права й свободи є основними не тільки фактично, а й юридично, оскільки вони закріплені в Конституції.
Конституція, як відомо, закріплює лише головні, принципові положення, які, діючи безпосередньо, у не-обхідних випадках розкриваються і конкретизуються в інших законодавчих актах, розвиваються в поточному законодавстві. Розвиток тут треба розуміти як закріплення в поточному законодавстві того, що відображено в Конс-титуції лише у вигляді цілей, програмних положень, ос-новних тенденцій поступу прав, свобод і обов'язків [3, стр.60].
При реалізації конституційних прав, свобод та обов'язків громадян має діяти принцип їх найвищої юридичної сили. Це означає виконання обов'язків усіма суб'єктами права в сфері правотворчості і правореалізації.
По-перше, органи виконавчої влади і за їх уповнова-женням громадські організації зобов'язані видавати такі підзаконні нормативні акти, які повністю відповідають конституційним положенням про основні права, свободи й обов'язки громадян. Норми поточного, галузевого за-конодавства не можуть обмежувати конституційні права і обов'язки громадян при їх конкретизації й розвитку, як-що це прямо не передбачено Конституцією.
По-друге, органи всіх гілок державної влади зо-бов'язані вживати законодавчі, організаційно-правові, виховні та інші заходи для забезпечення повної і всебіч-ної реалізації громадянами своїх конституційних прав, виконання ними покладених на них основних обов'язків.
По-третє, кожний державний орган може і має в ме-жах своїх повноважень в установленому законом порядку тлумачити й застосовувати конституційні та галузеві норми так, щоб при цьому надавався пріоритет таким рішенням, які б забезпечували найповніше здійснення громадянами їхніх конституційних прав і свобод, вико-нання ними своїх основних обов'язків.
Виконання зазначених вимог створює режим конституційної законності, в умовах якого будь-яка конституційна норма про основне право, свободу або обов'язок діє реально і безпосередньо, до того ж, права й свободи людини і громадянина захищаються судом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Конституційні права і свободи людини і громадянина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок