Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття заробітної плати і методи її правового регулювання

Поняття заробітної плати і методи її правового регулювання

Назва:
Поняття заробітної плати і методи її правового регулювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
ВСТУП
1. Поняття заробітної плати і методи її правового регулювання
1.1. ПОНЯТТЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
1.1.1. ОСНОВНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА
1.1.2. ДОДАТКОВА ЗАРОБІТНА ПЛАТА
1.1.3. ІНШІ ЗАОХОЧУВАЛЬНІ ТА КОМПЕНСАЦІЙНІ ВИПЛАТИ
1.2. МЕТОДИ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
2. ТАРИФНА СИСТЕМА ТА ЇЇ СКЛАДОВІ ЕЛЕМЕНТИ
2.1. ТАРИФНІ СІТКИ, ТАРИФНІ СТАВКИ ТА ТАРИФНИЙ РОЗРЯД
2.2. ТАРИФНО-КВАЛІФІКАЦІЙНІ ДОВІДНИКИ
3. СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ
3.1. ВІДРЯДНА СИСТЕМА ОПЛАТИ ПРАЦІ
3.1.1. ПРЯМА ВІДРЯДНА СИСТЕМА
3.1.2. ВІДРЯДНО-ПРОГРЕСИВНА СИСТЕМА
3.1.3. ПОБІЧНО-ВІДРЯДНА СИСТЕМА
3.1.4. АКОРДНА СИСТЕМА
3.1.3. ІНДИВІДУАЛЬНА ТА КОЛЕКТИВНА СИСТЕМА ОПЛАТИ
3.2. ПОГОДИННА ЗАРОБІТНа пЛАТИ
3.3. ДОДАТКОВА ОПЛАТА
4. ЗАГАЛЬНИЙ ПОРЯДОК НАРАХУВАННЯ І ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ
5. ОБЧИСЛЕННЯ СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ
6. ГАРАНТІЙНІ ВИПЛАТИ І КОМПЕНСАЦІЇ
7. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА ЇЇ РЕФОРМА В УКРАЇНІ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП.
Для того щоб жити і задовольняти свої матеріальні і духовні потреби, людина повинна мати необхідні матеріальні кошти. Ці кошти можуть набуватись різними шляхами: людина може займатися індивідуальною трудовою або підприємницькою діяльністю, одержувати прибуток від цінних паперів у вигляді дивідендів. Переважна більшість людей одержують винагороду, наймаючись на роботу як робітники і службовці. Цю винагороду прийнято називати заробітною платою.
Заробітна плата як показник, залежний безпосередньо від ефективності виробництва, продуктивності праці, конкурентоспроможності продукції, є не лише індикатором, що визначає загальний життєвий рівень працівників. Від її стану та форм реалізації, частки у валовому національному продукті багато в чому залежать також можливості розвитку економіки країни.
Заробітна плата виступає як один із основних регулювальників ринку праці. Однак аналізу і оцінці впливу зарплат на ринок праці й, передусім, на зайнятість в Україні повинна приділятися належна увага.
Сьогодні українське законодавство приділяє значну увагу питанням організації оплати праці. При цьому заробітна плата визначається як винагорода, обчислена, як правило, у грошовому вираженні, яку власник або уповноважена ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Заробітна плата була, є і ще тривалий час буде важливим якісним показником росту економічної і соціальної стабільності населення.
Розвиток соціально-трудових відносин багато в чому залежить від рівня оплати праці, удосконалення цих відносин, а політика грошових доходів населення повинні ґрунтуватися на реальній вартості праці, щоб усунути існуючі сьогодні диспропорції на споживчому ринку, і в мотиваціях до праці.
Головна мета курсової роботи полягає в тому, щоб широко і різносторонньо розкрити основні поняття заробітної плати, методи її правового регулювання, систему оплати праці, розкрити поняття середньої заробітної плати та дослідити питання про основні напрямки поліпшення організації оплати праці і державне регулювання зарплати.
1. ПОНЯТТЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І МЕТОДИ ЇЇ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ.
1.1.ПОНЯТТЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ.
Заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства1.
У законодавстві вживаються два терміни - "оплата праці" і "заробітна плата". Традиційно щодо оплати праці найманих працівників застосовується термін "заробітна плата", ним підкреслюється те, що грошова винагорода виплачується за витрачену працю, за роботу, яка виконана. Крім того, тут підкреслюється також результативність праці.
Оплата праці залежить не тільки від результатів праці конкретного працівника, але також від результатів праці, прибутковості конкретного підприємства. У науковій літературі підкреслювалось, що заробітна плата має бути заробленою2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Поняття заробітної плати і методи її правового регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок