Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Очна ставка

Очна ставка

Назва:
Очна ставка
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
з курсу “ Кримінальний процес України”
на тему: “Очна ставка”


План
Вступ. ............................................................................................................. 3
1. Поняття очної ставки, її сутність, мета. ................................................. 4
2. Особливості тактики допиту на очній ставці. .......................................... 7
3. Тактичні особливості управління спілкуванням у ході очної ставки. ..... 11
4. Особливості проведення очних ставок членів злочинних угрупувань. 18
Висновок. ...................................................................................................... 22
Список використаної літератури. .................................................. 24


Вступ
Особливо чільне місце серед слідчих дій як способів отримання доказів займає допит. оскільки він складає 25% усього робочого часу слідчого. У той же час допит — одна з найбільш складних слідчих дій, його проведення вимагає від слідчого високої загальної та професійної культури, глибокого знання психології людини.
Допит – це процесуальна дія, яка являє собою регламентований кримінально-процесуальними нормами інформаційно-психологічний процес спілкування осіб, котрі беруть в ньому участь, спрямований на отримання інформації про відомі допитуваному факти, що мають значення для встановлення істини по даній справі. Успіх допиту залежить від тактичної підготовки слідчого, правильної організації і т. п.
Залежно від різних підстав допит може бути поділений на ті або інші види. Особливим різновидом допиту є допит під час очної ставки тобто окрема слідча дія регламентована нормами КПК України. Очна ставка — слідча дія, що являє собою одночасний допит в одному і тому ж місці двох допитаних раніше осіб, в показаннях яких є істотні суперечності, з метою перевірки правдивості раніше даних показань і отримання достовірних даних по справі тобто вона провадиться після проведення інших видів допиту залежно від процесуального статусу суб’єкта. Актуальність даної теми випливає також з особливостей її проведення, порядку, процесуального статусу очної ставки (необов’язкова слідча дія), суб’єктів, які викликані на очну ставку та інше.
Особливе місце тактики проведення очних ставок займає між членами злочинних угрупувань. Оскільки багатоепізодність кримінальних справ, тривалість злочинної діяльності організованих груп та наявність численних протиріч та істотних розбіжностей у показаннях їх членів обумовлюють важливе тактичне значення очних ставок (ст. 172 КПК України), а особливо при розслідуванні даної категорії злочинів.


Поняття очної ставки, її сутність, мета.
Сутністю вербальних (словесний, мовних) слідчих дій є спілкування за схемою "Людина – людина ", коли два суб'єкти обмінюються інформацією. Однак спілквання в ході слідчої дії є особливим, таким, що відрізняється від спілкування взагалі деякими особливостями: а) спілкування проходить у процесуальній формі; б) субєкти спілкування мають різний процесуальний статус, цілі і завдання спілкування; в) процес процесуального спілкування в ході слідчих дій керується слідчим, уповноваженим вести розслідування.
Сутність керованого спілкування полягає в тому, що слідчий, справляючи керуючий вплив на того, з ким спілкується (допитуваного), створює ситуацію, в якій джерело ідеальних відображень: обвинувачений, підозрюваний, потерпілий, свідок — добровільно, привільному волевиявленні повідомляє інформацію про зміст сліду пам’яті.
До таких слідчих дій відносять: допит, очну ставку, пред'явлення для впізнаня, перевірку показань на місці події.
Особливо чільне місце серед способів отримання доказів займає допит. Допит займає 25% усього робочого часу слідчого [10, 358]. У той же час допит — одна з найбільш складних слідчих дій, його проведення вимагає від слідчого високої загальної та професійної культури, глибокого знання психології людини [9, 106].
Допит являє собою процес спілкування, в якому слідчий завжди повинен зберігати ініціативу у регулюванні процесу обміну інформацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Очна ставка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок