Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> підозрюваний та обвинувачений в кримінальному процесі

підозрюваний та обвинувачений в кримінальному процесі

Назва:
підозрюваний та обвинувачений в кримінальному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Зміст
ступ
Розділ 1. Підозрюваний як суб'єкт кримінального процесу
1.1. Поняття підозрюваного в науці кримінально-процесуального права.
1.2. Права підозрюваного та їх гарантії передбачені законодавством України.
Розділ 2. Процесуальний статус обвинувачуваного.
2.1. Поняття, значення підстави та процесуальний порядок притягнення особи як обвинуваченого.
2.2 Процесуальні права обвинуваченого.
Розділ 3. Гарантії прав підозрюваного та обвинуваченого в кримінальному процесі.
Висновок.
Список використаних джерел,


Вступ.
Процеси радикальних перетворень, які відбуваються сьогодні вимагають вдосконалення всієї системи громадських відносин, чіткого правового регулювання, такого яке б гарантувало реалізацію всіх прав і свобод особистості відповідно до вимог Конституції України.
Особистість повинна стати на першому місці, як найважливіша цінність суспільства і держави.
Ось чому головним завданням сучасного етапу побудови правової держави є захист прав та інтересів людини /її життя, здоров’я, честі, гідності, забезпечення особистої недоторканості та повної безпеки.
Конституція України дозволяє в новій площині переосмислити зміст прав і свобод особистості, як найвищої соціальної цінності.
Зростання гарантій прав і законних прав і законних інтересів осіб які беруть участь в кримінальному процесі відповідає як інтересам особистості так і інтересам суспільства в цілому, тільки при умові гарантованості прав і законних інтересів осіб, які беруть участь в кримінальному процесі і передусім підозрюваного і обвинувачуваного можливе виконання завдань кримінального судочинства.
Кримінально-процесуальний закон дозволяє точно визначити коло і характер фактичних обставин, які посадові особи (прокурор, слідчий і т.п.)повинні встановити до моменту прийняття рішень притягнення підозрюваної особи в якості обвинувачуваного. КПК України встановлює форми порядок і умови притягнення особи в якості обвинувачуваного підстави до винесення відповідного рішення, Такий порядок служить і для уникнення випадків притягнення до кримінальної відповідальності і засудження невинних. Законне і обґрунтоване притягнення громадянина до кримінальної відповідальності є однією з вимог кримінально-процесуального закону. Притягнення до кримінальної відповідальності завідома невинного серйозно порушує конституційне право людини і громадянина і розглядається як злочин проти правосуддя.
Питання про свободу людської особистості і охорони її основних прав найбільш актуальне в діяльності органів держави по розкриттю злочинів і розгляду в судах кримінальних справ. Необхідно так організувати пошук істини по кожній кримінальній справі, щоб при цьому не порушувались права свободи та законні інтереси громадян. Проте інколи держава змушена застосовувати примус в випадках коли громадянин не згідний на обмеження його конституційного права, а без такого обмеження неможливо розкрити злочин відшкодувати завдані збитки, покарати винного, попередити злочинну діяльність.
В кримінальному процесі більшість слідчих і судових дій можуть проводитись в примусовому порядку. Основне вістря процесуального примусу направлено проти підозрюваного та обвинувачуваного. Тут в першу чергу повинні бути названі причини затримання підозрюваного та заходи присікання, необхідні для того, щоб попередити ухилення обвинуваченого та підозрюваного від слідства та суду, фальсифікацію ними доказів та забезпечити їх явку за викликом компетентних органів.
Невід'ємним змістом правової держави є охорона та забезпечення прав та законних інтересів осіб, які беруть участь в кримінальному процесі в тому числі підозрюваних обвинувачених. Проблеми забезпечення прав та законних інтересів підозрюваного та обвинуваченого, вдосконалення органів дізнання, прокуратури, суду, адвокатури являється актуальним, Не можна боротися із злочинністю не приділивши належної уваги правам особистості, в тому числі підозрюваному та обвинувачуваному в кримінальному процесі.


Розділ 1. Підозрюваний як суб'єкт кримінального процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: підозрюваний та обвинувачений в кримінальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок