Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Кримінально - процесуальне доказування

Кримінально - процесуальне доказування

Назва:
Кримінально - процесуальне доказування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Кримінально - процесуальне доказування"


Зміст


ВСТУП
У зв'язку з проведенням в Україні судово-правової реформи, розробкою нових Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів великий інтерес становить питання кримінально-процесуального доказування. Ця проблема досить докладно розглядалася в юридичній літературі, проте й нині залишається багато дискусійних, спірних, не вирішених до кінця питань із цього приводу, що зумовлено складністю та важливістю цього питання для кримінально-процесуального права.
Значимість правильного здійснення процесу доказування привертає увагу дослідників до цієї проблеми, яка розроблялася багатьма вітчизняними і зарубіжними науковцями. У юридичній літературі знайшли відображення розробки різних аспектів процесу доказування в залежності від їх оціночних критеріїв. Такі питання поставали та розв'язувалися у деяких галузях процесуального права. Але широта питань, пов'язаних з доказуванням, настільки велика, що їх дослідження є постійною вимогою часу. Особливо це стосується сучасного стану, коли внесено ряд змін до чинного кримінально-процесуального законодавства та відбувається підготовка до прийняття нового КПК України.
Процес демократизації суспільства та зміни, що сталися в Україні, певною мірою торкнулися боротьби з таким негативним явищем як злочинність. Це викликало необхідність прийняття нових процесуальних норм, що вдосконалюють процес доказування у кримінальному судочинстві та правове становище суб'єктів доказування. Серед них, безумовно, важливу роль відіграють державні органи та особи, які беруть участь у доказуванні на досудових стадіях кримінального процесу, в розгляді справ у суді першої інстанції, та їх правове становище. Наведене не може не привернути увагу юридичної науки і практики до проблеми доказування загалом. Головною метою даної роботи є дослідження проблем кримінально-процесуального доказування: предмету, меж, засобів та суб’єктів доказування.


1. Поняття кримінально-процесуального доказування, його структура і значення
Кримінально-процесуальне доказування — це правова діяльність, врегульована нормами КПК. Доказування — це діяльність суб’єктів кримінального процесу по збиранню, перевірці та оцінці доказів і їх процесуальних джерел, а також по формулюванню на цій основі певних тез і наведенню аргументів для їх обґрунтування. Кримінально-процесуальне доказування регулюється нормами доказового права:
1) норми гл. 5 КПК “Докази”, які регулюють предмет доказування в кримінальній справі, поняття та оцінку доказів і їх процесуальні джерела;
2) норми-принципи кримінального процесу;
3) норми, які передбачають права і обов‘язки суб‘єктів кримінального процесу;
4) норми, які регулюють слідчі (судові) та інші процесуальні дії по збиранню і перевірці доказів;
5) норми, які встановлюють підстави, а також порядок прийняття та обґрунтування процесуальних рішень.
Як об‘єктивна істина в цілому, так і окремі факти, обставини справи встановлюються слідчими органами, прокурором і судом лише шляхом кримінально-процесуального доказування, під час якого збираються, перевіряються, оцінюються докази і на їх підставі приймаються і обґрунтовуються процесуальні рішення. Доказування має найбільш питому вагу в усій діяльності органів і осіб, які ведуть процес, осіб, яких залучають до цієї діяльності, а також те, що нормативне регулювання й теоретичне дослідження проблем доказування посідає чільне місце в кримінально-процесуальному праві, найважливішою складовою якого є доказове право, в науці кримінального процесу, де провідну роль відіграє теорія доказів (вчення про докази). Два види (аспекти) доказування: дослідження фактичних обставин справи (діяльність відповідних органів і осіб по збирання, перевірці та оцінці доказів) і доказування як логічне й процесуальне обґрунтування певної тези, твердження, висновків, рішення в справі.
Пізнавальний бік доказування полягає у виявленні джерел доказової інформації та отриманні фактичних даних щодо обставин, які входять в предмет доказування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Кримінально - процесуальне доказування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок