Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституція США

Конституція США

Назва:
Конституція США
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
"Конституція США"
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ i
передумови створення конституції сша (1787р) 6
Розділ ii
Конституція сша
2.1принцип поділу влади 15
2.2федералізм і суверенітет 19
Розділ iii
Конституція і її забезпечення 21
Висновок 23
Список використаної літератури 25


We the people of the United States, in order to form a more perfect Union, establish Justice, insure domestic Tranquility, provide for the common defense, promote the general Welfare, and secure the Blessings of Liberty to ourselves and our Posterity, do ordain and establish this Constitution for the United States of America".1народ-єдине джерело державності і влади,і саме народ засновує Конституцію.Влада народу-принцип демократії,-держава повинна служити народові, а народ державі. The U. S. Constitution And Fascinating Facts About It. Copyright, 1998 by Oak Hill Publishing Company.
ВСТУП
Вибір теми данної роботи підказаний її актуальністю. Після розпаду Радянського Союзу на окремі держави перед народами кожної з них повстало питання про конституцію – основний закон, за яким незалежна держава буде жити й розвиватися.
Попередні конституції республік СРСР, написані чиновниками на зразок "Сталінської конституції" 1936 року, навіть з численними виправленнями, не можуть бути пристосовані для самостійних держав. Виникла потреба у нових конституціях, для створення яких, вкрай необхідно і дуже важливо знати історію становлення конституційного устрою інших держав, що пройшли цей шлях раніше.
Завдання даної роботи прослідкувати становлення конституційної системи на прикладі однієї з найбільш розвинених та передових світових держав – Сполучених Штатів Америки. Американський народ живе за положеннями своєї конституції вже понад 200 років, практично не змінюючи її. Відсутність виражених змін у конституції свідчить про оптимальність прийнятих законів. Не тільки професіоналізм та грамотність відзначають авторів цього зводу законів. В ньому сконцентровані знання, мудрість та культура останніх віків розвитку людства, високе почуття справедливості. Статті Конституції містять чіткі формулювання, які не надають можливості порізному їх трактувати.
Нова Конституція грунтувалася на трьох джерелах. По-перше, на ідеях французького Просвітництва XVIII в., насамперед Вольтера, Руссо, Монтеск'є. По-друге, на британських традиціях парламентаризму, верховенства закону, свободи особи, що знайшли своє "оформлення" у теоріях Гоббса і Локка. По-третє, на власному історичному досвіді молодих американських колоній і штатів, відображених в ідеях Джефферсона, Мэдисона, Гамільтона й інших "батьків фундаторів".
Маючи настільки солідну теоретичну базу, Конституція не явилася "сухим" документом, зрозумілим лише обраним політикам - навпаки, вона свідомо написана простою і доступною мовою, адже, на думку її творців, Конституція існує насамперед для народу, а вже потім - для уряду, виконавця волі останнього.
Конституція США відрізняється логічністю і ясністю побудови, лаконізмом, без зайвої деталізації. Вона складається з 7 статей, розділених на частини.
Перші три статті встановлюють форми влади: Законодавчої (Конгрес, що складається із Сенату і Палати Представників), Виконавчої (Президент) і Судової (Верховний Суд).
Стаття 4 визначає відношення між штатами, а також між штатами і федеральним урядом.
Стаття 6 близька до неї за змістом, оскільки характеризує природу і роль Конституції як " вищого закону країни".
Стаття 5 передбачає порядок доповнення і внесення змін у Конституцію, а Стаття  - порядок вступу Конституції в силу після її ратифікації 9 штатами, тобто ѕ від 12 штатів (безштату,який відмовився брати участь у Конвенті Род-Айленда)2. Бойченко Г.Г."Конституция Соединенных Штатов". М., изд. ИМО, 1959. гл.1, 242с.. У 1791 р. Конституцію доповнив "Білль про права" (1-10 поправки), що гарантує демократичні права і свободи людини.
Аналіз Конституції дозволяє виділити такі принципи, що визначають політичний лад і систему державної влади США:
Верховенство влади народу і закону
Гарантії прав і свобод людини
Поділ влади, система стримувань і противаг
Федералізм
Можливість зміни і доповнення Конституції - внесення поправок
Про конституцію США у нас в Україні й інших країнах колишнього Радянського Союзу опубліковано багато наукових робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Конституція США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок