Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства

Загрузка...

Сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства

Назва:
Сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,27 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства


ПЛАН
ВСТУП
РОЗДІЛ 1: ПОЗОВНЕ ПРОВАДЖЕННЯ
РОЗДІЛ 2: ОКРЕМЕ ПРОВАДЖЕННЯ
2.1 Поняття та загальні ознаки окремого провадження
2.2 Порядок здійснення судочинства в окремих категоріях
справ
РОЗДІЛ 3: НОВІ ВИДИ СУДОЧИСТВА У ЦИВІЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ
3.1 Наказне провадження
3.2 Заочне рішення
ВИСНОВКИ
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА


ВСТУП
Питання судового захисту прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, функціонування судової системи є традиційно актуальними, тому активно досліджуються вітчизняною і зарубіжною юридичною наукою. Нагальність удосконалення цивільно-процесуальних відносин обумовлюється також законотворчими процесами, які відбуваються в державі, а саме: реформами адміністративно-політичної, соціально-культурної сфер суспільства.
Яскравим прикладом таких перетворень є прийняття від часу набуття Україною незалежності ряду принципово нових нормативно-правових актів, перегляд концепції поділу державної влади, визначення правового статусу органів місцевого самоврядування у системі державної влади.
Відбулися зміни і в органах судової влади. Нещодавно набрали чинності законодавчі акти, що закріплюють нові правила здійснення судочинства в Україні, зокрема прийнятий 18 березня 2004 року Верховною Радою України Цивільний процесуальний кодекс України. Відповідно до положень останнього у цивільне судочинство були введені нові процедури, спрямовані на розумне спрощення, посилення ефектив-ності і диференціації процесу: наказне прова-дження (розділ II, статті 95-106) та заочний роз-гляд справи (розділ III, глава 8, статті 224–233). Окреме провадження також доповнюється новими категоріями справ: про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності, про надання невідкладної психіатричної допомоги та обов’язкову госпіталізацію у протитуберкульозному закладі. Також варто звернути увагу, що адміністративні правовідносини частково вилучаються із цивільно-процесуальних відносин та врегульовуються Кодексом адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року. Істотні зміни та доповнення торкнулися й інших розділів та глав ЦПК України 2004 року.
Мета та завдання роботи. Метою роботи є аналіз окремих видів цивільного судочинства, а також виявлення їх проблемних моментів. Це обумовило необхідність вирішення таких спеціальних завдань:
визначити поняття та види судового провадження;
розкрити особливості позовного, окремого наказного провадження та заочного рішення;
з’ясувати основні положення наказного та заочного проваджень в цивільному судочинстві.
Об'єктом роботи є сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства .
Методи дослідження. Відповідно до мети і завдань дослідження в роботі використана сукупність дослідницьких методів сучасної теорії пізнання, що ґрунтуються на філософії розвитку загальнолюдських цінностей. У процесі дослідження використовувався як загальний діалектичний метод, так і окремі наукові методи: історичний, системно-структурний, порівняльно-правовий, соціологічний, статистичний, логіко-юридичний та інші.
Теоретичною основою роботи стали наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, юристів та адвокатів у галузі цивільного та цивільно-процесуального права, які стосуються питань розвитку і вдосконалення цивільного судочинства.


РОЗДІЛ 1: позовне провадження.
В цивільному процесі під позовним провадженням розуміють вид провадження, в якому розглядається спір про право цивільне, тобто спір, який виникає з цивільних, сімейних, трудових і коопера-тивних правовідносин. Наявність спору про право цивільне ви-значає і іншу характерну рису цього провадження: участь у ньому двох сторін — позивача та відповідача. Позовне про-вадження є основним видом провадження, що притаманне ци-вільному процесу з давніх часів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Сукупність проблем, пов'язаних із практичним застосуванням положень нового цивільно-процесуального законодавства в окремих видах цивільного судочинства

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок