Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Проблеми реформування і вдосконалення системи трудового законодавства України

Проблеми реформування і вдосконалення системи трудового законодавства України

Назва:
Проблеми реформування і вдосконалення системи трудового законодавства України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
„Проблеми реформування і вдосконалення системи трудового законодавства України”


ПЛАН
стр.
Вступ 3
1. Основні напрямки реформування системи трудового законодавства України 5
1.1. Завдання кодифікаційних процесів у галузі трудового законодавства 5
1.2. Основні засади реформування системи законодавства України 6
2. Основні положення проекту Трудового кодексу України 10
2.1. Співвідношення норм проекту Трудового кодексу та чинного законодавства України 10
2.2. Структура проекту Трудового кодексу України 12
3. Проблеми удосконалення системи трудового законодавства України 26
Висновки 31
Список нормативно-правових актів
та використаної літератури 32
 


Вступ
Докорінні зміни всієї системи суспільних відносин, що відбуваються в Україні у зв’язку з формуванням ринкових відносин та соціально-економічних перетворень, і тою чи іншою мірою пов’язані з працею. Виникла величезна низка проблем різної визначеності, що повинні вирішуватись засобами трудового права. А правове регулювання трудових відносин в Україні залишається сферою, яка досить тривалий час знаходиться в стані переходу від радянської до ринкової систем. До останнього часу ця сфера регулюються Кодексом законів про працю в Україні від 1971 року. За тридцять років Кодекс зазнав близько 50 змін, найрадикальніші з яких були здійснені з часу здобуття Україною незалежності.
В 1991 вносяться найбільш кардинальні зміни, пов’язані із переходом України до ринкової економіки. Йшлося про відмову від тотальної зайнятості, визнання безробіття та заснування державної політики зайнятості. Запроваджувалися такі інструменти політики, як сприяння підвищенню кваліфікації, перепідготовці безробітних громадян, залучення безробітних до громадських робіт.
Реалізація права на працю ставала можливою за умови укладання трудового договору. Запроваджувалась система вирішення трудових спорів та соціального страхування. Закладались основи соціального партнерства та укладання колективних договорів (угод) між власником підприємства та профспілкою. Повноваження профспілок стають дедалі ширшими. Профспілковий орган може вимагати звільнення керівництва підприємства у разі порушення умов колективного договору чи трудового законодавства. Звільнення працівника не можливе без погодження із профспілкою. Профспілкові діячі отримують додаткові гарантії захисту від дисциплінарних стягнень та звільнення. Загалом при звільненні роботодавець зобов’язувався виплатити вихідну допомогу у розмірі середньомісячної зарплати. Захист заробітної плати передбачав такі гарантії, як встановлення урядом обов’язкового для підприємств всіх форм власності мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму, а також встановлення розміру та форм оплати праці у колективному договорі.
Подібне осучаснення та удосконалення “радянського” трудового права могло відбуватись безкінечно, негативно позначаючись та системності правового регулювання трудових відносин. Потреба у новій редакції Трудового кодексу після десятиліття реформування економіки ставала більш ніж очевидною. На даному етапі вже можна говорити про реальність комплексного правового забезпечення більшості сфер трудових відносин на довгострокову перспективу, без внесення суттєвих змін в подальшому. Підтвердженням цього є стабілізація та поступове економічне зростання, починаючи з 2000 року. Уже напрацьований практичний досвід здійснення державної політики у сфері праці .в умовах ринкової економіки і потреби у революційних змінах регулювання трудових відносин практично не має. Відпрацьовані механізми регулювання у сфері захисту заробітної плати, нормування та охорони праці, вирішення трудових спорів тощо. Іншими словами, на сьогоднішній день сучасна та ефективна кодифікація трудового права цілком реальна і необхідна.
Іншою істотною причиною новітньої кодифікації трудового права є необхідність його гармонізації із міжнародним та європейським правом. В першу чергу, мова йде про забезпечення виконання міжнародних зобов’язань України, що випливають із ратифікованих конвенцій Міжнародної організації праці, а також узгодженості трудового права України із Європейською соціальною хартією.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Проблеми реформування і вдосконалення системи трудового законодавства України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок