Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правила страхування фінансових ризиків

Правила страхування фінансових ризиків

Назва:
Правила страхування фінансових ризиків
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова на тему: Правила страхування фінансових ризиків


План
Вступ
У міжнародній практиці менеджмент фінансових ризиків одержав велике поширення при здійсненні підприємствами міжнародних зв'язків. Фінансовий ризик, по визначенню Клауса Штокера, - це ризик, що впливає на фінансову сферу підприємства, тобто на потоки прибутків і витрат, а також на існуючі вимоги і зобов'язання.
Страхування одночасно виступає як один із стабілізаторів економічної і соціальної ситуації в країні і як одна зі сфер економіки і бізнесу.
Одночасно страхування вважається одним із методів керування ризиком. Специфіка страхового захисту складається в компенсації збитку при здійсненні страхового випадку.
Велике значення має страхування в інвестиційній діяльності і керуванні капіталами фінансово-промислових груп і холдингів.
Нарешті, страхування виступає як одне з засобів забезпечення економічної свободи і прав особистості в умовах ринкової економіки.
Актуальність теми курсової роботи визначається все більш зростаючим фактором важливості страхування у здійсненні фінансових операцій.
Мета курсової роботи описати страхування головних фінансових ризиків та їх особливостей.
Для досягнення поставленої мети автор ставить перед собою такі завдання:
Дати визначення фінансовим ризикам та їх місцю в підприємництві;
Охарактеризувати особливості страхування фінансових ризиків;
Детально описати правила страхування підприємницьких рисків;
Охарактеризувати страхування комерційних ризиків при реалізації продукції;
Детально описати валютні ризики та правила їх страхування.
Структурно робота складається з вступу, п’яти частин, висновків та використаної літератури.


1. Сутність, види і критерії ризику
У будь-якій господарській діяльності завжди існує небезпека грошових втрат, що випливає зі специфіки тих або інших господарських операцій. Небезпека таких втрат являє собою фінансові ризики.
Фінансові ризики - це комерційні ризики. Ризики бувають чисті і спекулятивні. Чисті ризики несуть в собі можливість одержання збитку або нульового результату. Спекулятивні ризики виражаються в можливості одержання як позитивного, так і негативного результату. Фінансові ризики - це спекулятивні ризики. Інвестор, здійснюючи венчурне вкладення капіталу, заздалегідь знає, що для нього можливі тільки два види результатів: прибуток або збиток. Особливістю фінансового ризику є можливість настання збитку в результаті проведення яких-небудь операцій у фінансово-кредитній і біржовій сферах, вчинення операцій із фондовими цінними паперами, тобто ризику, що випливає з природи цих операцій. До фінансових ризиків відносяться кредитний ризик, процентний ризик, валютний ризик; ризик втраченої фінансової користі (мал. 1).
Кредитні ризики - небезпека несплати позичальником основного боргу і відсотків, що належать кредитору. Процентний ризик - небезпека втрат комерційними банками, кредитними заснуваннями, інвестиційними фондами, селенговими компаніями в результаті перевищення процентних ставок, виплачуваних ними по притягнутих засобах, над ставками по наданих кредитах.
Валютні ризики являють собою небезпеку валютних втрат, пов'язаних із зміною курсу однієї іноземної валюти стосовно іншої, у тому числі національній валюті при проведенні зовнішньоекономічних, кредитних і інших валютних операцій.
Ризик втраченої фінансової користі - це ризик настання непрямого (побічного) фінансового збитку (не отриманий прибуток) у результаті нездійснення якогось заходу (наприклад, страхування) або припинення господарської діяльності.
1.1. Поняття ризику в підприємництві
Підприємництва без ризику не буває. У умовах ринкової економіки найбільший прибуток, як правило, приносять ринкові операції з підвищеним ризиком.
Під підприємницьким ризиком мається на увазі ризик, що виникає при будь-яких видах діяльності, пов'язаних із виробництвом продукції, товарів, послуг, їхньою реалізацією, товарно-грошовими і фінансовими операціями, комерцією, здійсненням соціально-економічних і науково-технічних проектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Правила страхування фінансових ризиків

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок