Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Безкоштовно курсова робота скачати: Захист прав та інтересів відповідача в цивільному судочинстві України

Захист прав та інтересів відповідача в цивільному судочинстві України / сторінка 23

Назва:
Захист прав та інтересів відповідача в цивільному судочинстві України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
54,77 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
. Така заява відрізняється від зустрічного позову не тільки по своєму змісту, але й по своїм наслідкам: якщо суд по будь-яким причинам в основному позову відмовить (наприклад, так як ненастання строку чи умови вимоги позивача), то заява відповідача про залік, не оформлена як зустрічний позов, залишиться без розгляду, а складові його зустрічної вимоги-незадоволеними; між тим зустрічний позов повинен судом обов’язково розглянутий і вирішений незалежно від того, як буде вирішений основний позов;
б) задоволення зустрічної вимоги (позову) виключається повністю чи в частині задоволення первісного і зустрічного позову. Таке співвідношення первісного та зустрічного позову часто викликається їх несумісністю - задоволення позову може бути лише один, чи інший. Наприклад, відповідач до якого пред’явлений позов про сплату аліментів на утримання дитини, інколи вимагає передачі дитини йому на виховання. При задоволенні такої вимоги відповідача відпадає первісний позов про стягнення аліментів.
Виключення задоволенні первісного позову при задоволенні зустрічного - характерно і для тих випадків, коли вимоги відповідача заперечується основою первісного позову. Так, проти позову про виселенню з дому на основі договору жилого приміщення і факту порушення відповідачем його обов’язків сплачувати квартирну плату пред’явлений позов про визнання за відповідачем права власності на дім.
в) закон допускає і інші випадки, коли їх спільний розгляд приводить до більш швидкого і правильного розгляду спору (ст.123 ЦПК). Так, зв’язок між зустрічним та первісними вимогами може обумовлюватись і тим, що обоє витікають із одного і тих ж правовідносин. Наприклад, такого зустрічного позову може слугувати позов про розділ вкладу - грошей, які були нажиті в період шлюбу, проти позову про розірвання шлюбу [8, 35].
Згідно ст. 123 ЦПК України зустрічний позов обов’язково приймається до провадження, коли він був направлений на залік чи має за мету відхилення від первісної вимоги. В інших випадках прийняття зустрічного позову залежить від того, чи визнає суд (суддя) доцільним спільний розгляд позовів.
Пред’явлення зустрічного позову складає окремий випадок пред’явленню позову взагалі і тому підкоряється загальним правилам пред’явленню позову (ст. 119 ЦПК): наявності права на пред’явленню позову, зокрема, належної форми позовної заяви, сплата державного мита.
Однак по відношенню зустрічного позову законом передбачені і деякі спеціальні правила. Вони полягають в наступному :
а) відсутності зв’язку зустрічної вимоги з первісним приводить до відмови в прийнятті даного позову тільки як зустрічного, не перешкоджає пред’явленні його як первісному в окремому процесі. Помилкове, при відсутності даної посилки, прийняте судом зустрічного позову приводить тому не до припинення справи провадженням, а до виділенню провадження по зустрічному позову в порядку розподілу справ.
б) згідно ст.113 ЦПК, зустрічний позов пред’являється в суді по місцю розгляду первісного позову, оскільки ж цим місцем, як правило являється місце проживання відповідача, оскільки дане правило зі всіма основами розглядається як пільга, яка надається відповідачеві.
в) згідно ст. 123 ЦПК пред’явлення зустрічного позову допускається до винесення судом рішення, практично до вилучення суду в нарадчу кімнату для винесення рішення; після цього право на пред’явлення зустрічного позову припиняється [11, 163-164].
Згідно ч.1 ст. 123 ЦПК України пред’явлення зустрічного позову допускається до або під час попереднього судового засідання.
Прийнявши зустрічний позов, суд зобов’язаний його вирішити, давши на нього відповідь в своєму рішенні по справі. Необхідність зв’язку між зустрічними та первісними вимогами не позбавляє самостійного характеру зустрічного позову.
Практично це проявляється в наступному:
а) хоча задоволення зустрічного позову звичайно веде за собою відмову в первісному позові, не виключена можливість відмови в основному позові, в якому по причинам, не маючих відношення до зустрічного позову, в якому суд також відмовляє за його незаконність чи необґрунтованість.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
Курсова робота на тему: Захист прав та інтересів відповідача в цивільному судочинстві України

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок