Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу

Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу

Назва:
Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
з кримінально процесу на тему:
“Основні засади (принципи) кримінального процесу України”


План
Вступ
Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу
Поняття, суть і значення принципів кримінального процесу
Система засад кримінального процесу
Характеристика окремих принципів (засад) кримінального процесу України
3.1. Загально правові (конституційні) засади кримінального процесу України
3.2. Спеціальна (міжгалузеві) принципи кримінального процесу України
Висновки
Список використаної літератури
Зміст


Вступ
Принцип (від лат. рrіnсіро — основа, початок) у загальнонауковому розумінні — це основне, вихідне поло-ження теорії, вчення, головне правило діяльності.
Відповідно до тлумачного словника української мови «засада — це основне вихідне положення якої-небудь на-укової системи, теорії, ідеологічного напрямку і т. ін.»
Кримінальний процес України як діяльність органів дізнання, слідства, прокуратури і суду з порушення кримінальних справ, їх розслідування, судового розгляду регламентується нормами кримінально-процесуального пра-ча. Тому принципи кримінального процесу України як основоположні начала цієї діяльності також повинні бути - кріплені в кримінально-процесуальних нормах найбільш загального характеру, бо інакше вони не регулюватимуть правову діяльність і відповідні правові відносини.
Більшість засад сформовано в Конституції України, інші – в Кримінально-процесуальному кодексі України, законі України “Про судоустрій України” та в інших нормативно-правових актах.
Отже засади кримінального процесу – це законодавчо закріплені панівні в державі політичні і правові ідеї щодо завдань, способу формування і здійснення правосуддя в кримінальних справах, які визначають спрямованість і побудову кримінального процесу.
Звідси випливає, що порушення будь-якої засади кримінального процесу означає незаконність рішення, його скасування, перегляд, оскарження тощо.


Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу.
Поняття, суть і означення принципів кримінального процесу.
Питання кримінально-процесуальних принципів кримінального процесу зробив М. С. Строгович, який зазна-чав, що такими слід вважати найважливіші й визна-чальні правові положення, на яких базується кримінальний процес.
А. Л. Ривлін при визначенні принципів зробив акцент на переломленні загальнотеоретичного поняття в сфері кримінального процесу, вказуючи, що начала «...регламен-тують найбільш загальні й найбільш важливі сторони орга-нізації та діяльності органів правосуддя».
Досліджуючи проблему кримінально-процесуальних принципів, Я. О. Мотовиловкер дійшов висновку, що ними є «...закріплені основні начала діяльності органів, які ве-дуть боротьбу зі злочинністю, права й обов'язки учасників всього кримінального судочинства, які виражають його політичну спрямованість, його найбільш важливі риси».
У працях інших авторів також містяться визначення процесуальних принципів, які по суті не відрізняються від наведених вище.
Таким чином, принцип – це основоположне начало, яке визначає сутність, зміст всього процесу, характерні його ознаки; повинен випливати з завдань судового провадження і сприяти їх реалізації; відображати демократизм кримінального провадження; повинен бути закріплений у кримінально-процесуальному законі; може реалізовуватися в одній або кількох про-цесуальних стадіях, але обов'язково - в стадії судового розгляду; повинен бути тісно взаємопов'язаний з Іншими принципами, при цьому не втрачаючи свого змісту.
Слід визнати, що основною характерною ознакою прин-ципів є те, що вони повинні мати нормативний характер. Правильно зазначив І. В. Тирічев: «...нормативність — найважливіша властивість принципів, невід'ємна від при-роди кримінального процесу як особливого роду про-цесуальної діяльності...».
Вимоги щодо закріплення принципу в законі, визначення меж реалізації принципів належать до їх характеристики як норм права, а вказівка на те, що принципи відображають демократизм кримінального процесу при провадженні досудового і судового слідства, є ознакою, що залежить від зовнішнього прояву в ході правозастосовної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Загальні положення про засади (принципи) кримінального процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок