Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституційно-правові інститути та норми

Конституційно-правові інститути та норми

Назва:
Конституційно-правові інститути та норми
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Конституційно-правові інститути та норми”


ПЛАН
Вступ
1. Норми конституційного права України, їх особливості та класифікація
1.1. Поняття норм конституційного права, їх особливості
1.2. Класифікація конституційних норм
2. Конституційно-правові інститути, їх характеристика
2.1. Статус людини і громадянина як інститут конституційного права
2.2. Державна влада як інститут конституційного права
3. Засади конституційного ладу як загальний консти-туційно-правовий інститут
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Актуальність питань, які розглядаються в даній роботі, пояснюється тим, що конституцій-но-правові норми визначають обов'язкові правила поведінки учасників (сто-рін) конституційно-правових відносин.
Конституційно-правові інститути виступають своєрідними балками, на яких тримаються конституційні засади держави та реалізовуються конституційно-правові відносини.
Досліджуючи особливий юридичний зміст конститу-ційних норм, слід акцентувати увагу на суб'єктному складі конституційного права та конституції правових відносин. Згадані суб'єкти відрізняються від суб'єктів інших галузей права політичним характером, правоздатністю (у індивіду-альних суб'єктів) і компетенцією (органів державної влади, глави держави, Конституційного Суду України та територі-альних утворень). Аналіз законодавства дає підстави стверджувати, що норми конституційного права здійснюють учас-ники, які є суб'єктами тільки конституційного права або сторонами й інших галузей права. Суб'єкти даної галузі не є поки що так часто учасниками правовідносин юридичної від-повідальності.
Підгалузі конституційного права у свою чергу поділя-ються на конституційно-правові інститути, які являють собою певну групу конституційно-правових норм, що регу-люють відповідний вид родинних політико-правових суспіль-них відносин, які пройняті певною єдністю і виділені в особ-ливий комплекс. Ядром цих інститутів є конституційні інститути, які являють собою органічно цілісний підрозділ нормативно-правового змісту не всіх норм конституційного права, а лише Конституції. У ці інститути включаються гру-пи конституційних норм, які мають єдиний предмет правово-го регулювання.
Виділяють три різновиди конституційних інститутів. Перш за все це загальні конституційні інститути, які відповідають системі Конституції України (основні засади конституційного ладу, основні права і свободи людини і громадянина, державний і територіальний устрій України то-що). У них концентруються всі інші інститути.
Загальні інститути можуть об'єднувати менш складні ін-ститути (наприклад, інститут єдиного законодавчого орга-ну України включає в себе інститут законодавчого процесу). Складні інститути, як правило, охоплюють і невеличкі групи норм, що характеризують, наприклад, певні види прав і обов'язків громадян (особисті, соціальні, політичні тощо).
Виділяють і одноелементні інститути, які включають конституційні норми, що відзначаються стійкістю і взаємо-зв'язком і не мають інших підрозділів. Такі інститути досить індивідуальні, найбільш рухомі, частіше змінюються (на-приклад, інститут громадянства).
Конституційні інститути можуть різнитися також за змістом, структурою, методами та завданнями право-вого регулювання. Вони у своїй сукупності утворюють систему, закладену в Конституції України. До цієї системи входять інститути: загальних засад, прав і свобод людини і громадянина, на-родного волевиявлення; інститути органів державної влади, територіального ус-трою, місцевого самоврядування; інститут, що визначає порядок змін і доповнень до Кон-ституції України. Порушення конституційно-правових норм тягне за собою конституційно-правову відповідальність.


1. Норми конституційного права України,
їх особливості та класифікація
1.1. Поняття норм конституційного права, їх особливості
Конституційне право України, як і будь-яка інша галузь національного права є сукупністю конституцій-но-правових норм, у яких встановлюються формально-визначені обов'язкові правила поведінки учасників (сто-рін) конституційно-правових відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Конституційно-правові інститути та норми

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок