Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід

Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід

Назва:
Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,92 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота з кримінального процесу
Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід


ПЛАН
Вступ
Поняття затримання, його мотиви і цілі
Підстави та умови затримання підозрюваного у вчиненні злочину
Процесуальний порядок обрання та скасування рішення про затримання підозрюваного
Висновок
Список використаної літератури


ВСТУП
Надійна охорона державою прав та свобод людини пов’язана з підвищенням законності та правопорядку, розширенням демократії, ідеями гуманізму.
В даний час набуває все більшого значення політичний аспект проблеми прав та свобод людини. Україною ратифіковані всі основіні міжнародні акти, в яких проголошено основоположні ідеї про повагу честі та гідності людини, державної охорони життя та здоров’я, громадянських прав і свобод людини Загальна декларація прав людини. Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи / Упоряд. Ю.К. Качуренко. – 2-е вид. – К.: Юрінформ, 1992, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права. Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи / Упоряд. Ю.К. Качуренко. – 2-е вид. – К.: Юрінформ, 1992, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права Права людини. Міжнародні договори України, декларації, документи / Упоряд. Ю.К. Качуренко. – 2-е вид. – К.: Юрінформ, 1992.
Питання про свободу людини та охорону її основних прав найбільш актуальне в діяльності державних органів, які займаються розкриттям та розслідуванням протиправних діянь передбачених кримінальним законодавством. До числа цих органів відносяться і органи внутрішніх справ України.
Очевидним є те, що кримінально-процесуальна діяльність повинна бути організована так, щоб не страждали права, свободи та законні інтереси всіх учасників кримінального судочинства.
В свою чергу особи, які є суб’єктами кримінально-процесуальної діяльності, повинні добровільно і добросовісно виконувати всі приписи закону. Нажаль, досить часто трапляються випадки протидії правоохоронним органам з боку осіб, які не заінтересовані в швидкому і правильному вирішенні справи. В таких випадках державні органи вимушені застосовуватизаходи процесуального примусу.
В кримінальному процесі багато процесуальних дій можуть бути проведені в примусовому порядку. Основна кількість примусових заходів направлена проти підозрюваного і обвинуваченого. Серед найбільш важливих заходів примусу, які широко застосовуються в практичній діяльності органів внутрішніх справ, можна виділити затримання особи по підозрі у вчиненні злочину.
У зв’язку з тим, що питання затримання по підозрі у вчиненні злочину є досить важливим і актуальним, працівник ОВС повинен чітко володіти нормами закону, що регулюють дане питання.
Це і зумовило вибір мною теми курсової роботи „Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід”.


1. Поняття затримання, його мотиви і цілі
В підручнику „Кримінальний процес” затримання віднесено до превентивних заходів Уголовный процес. Учебник. – СПб. : Изд-во Михайлова В.А., 2000. – с.101. Як зазначається в словнику іноземних слів, „превентивний” – це попереджаючий, охороняючий, випереджаючий дії протилежної сторони Словарь иностранных слов/Под ред. А.Г. Спиркина. 7-е изд. М.: Русский язык, 1990. – с.406. З цього можна зробити висновок, що превенція в праві – це попередження відхилень від норми поведінки фізичних і юридичних осіб, недопущення передбачуваних шкідливих наслідків, які можна наперед передбачити.
Поняття превенції розповсюджене в юридичних науках. Самим великим „набором” превентивних заходів процедурного характеру наділене кримінально-процесуальне право України. Як зазначає Корнуков В.М. до таких заходів можна віднести:
запобіжні заходи;
затримання підозрюваного;
накладення арешту на майно;
відсторонення обвинуваченого від посади Корнуков В.М. Меры процессуального принуждения в уголовном судопроизводстве. – Саратов, 1981. – с. 14.
До ст. 149 КПК України внесені зміни, відповідно до яких затримання підозрюваного є короткочасним запобіжним заходом Закон України „Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України” від 21.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Затримання підозрюваного як тимчасовий запобіжний захід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок