Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Договір купівлі-продажу в цивільному праві

Договір купівлі-продажу в цивільному праві

Назва:
Договір купівлі-продажу в цивільному праві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
61520
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Договір купівлі-продажу в цивільному праві


Зміст
Поняття, значення та види договору купівлі-продажу.
Сторони удоговорі купівлі-продажу.
Предмет договору. Ціна у договорі. Форма договору.
Зміст договору купівлі-продажу та правові наслідки його порушення.
Договір купівлі-продажу в роздрібній торгівлі.


Вступ
Цивільне право як самостійна галузь українського права регулює певні майнові відносини (зокрема відносини власності), відносини у сфері товарообігу, а також деякі категорії особистих немайнових відносин. Одним словом, цивільне право містить правові механізми для функціонування економіки, розподілу в суспільстві матеріальних благ тощо. Не випадково проект нового Цивільного кодексу України, що нині перебуває на розгляді Верховної Ради України, називають “економічною конституцією”. Від ефективності цивільного правового регулювання багато в чому залежить успіх ринкових реформ в Україні, оскільки нині продовжується процес формування нової правової системи, складовою частиною якої є цивільне право.


Поняття, значення та види договору
купівлі-продажу.
Функціонування економічного механізму будь-якого суспільства, в якому продукти виробництва виступають товаром, а взаємний обмін ними здійснюється за законом вартості, потребує використання відповідних правових форм організації обігу товарів, переходу їх від виробників до споживачів.
Договір купівлі-продажу – це угода, за якою продавець (одна сторона) зобов’язується передити майно у власність покупцеві (друга сторона), а покупець зобов’язується прийняти майноі сплатити за нього певну грошову суму (ст. 224 ЦК України).
Однак усі учасники цивільних правовідносин можуть набувати майно у власність. Так, відповідно до законів України “Про власність” (статті 37 і 39), “Про підприємства в Україні” (ст. 10) майно, що є державною власністю і закріплене за державним підприємством, належить йому на праві повного господарського відання, крім випадків, передбачених законодавством України, а майно, що є державною власністю і закріплене за державною установою, яка перебуває на державному, та казенними підприємствами – на праві оперативного управління.
Таким чином за договором купівлі-продажу продавець зобов'язується передати покупцеві майно у власність або повне господарське відання чи оперативне управління, а останній зобов'язується прийняти це майно і сплатити за нього обумовлену угодою грошову суму. Це оплатний, двосторонній і консенсуальний договір. Він спрямований на безповоротне відчуження продавцем майна і перехід його у власність (повне господарське відання чи оперативне управління) покупця і, отже, є юридичною підставою винекнення таких зобов'язальних правовідносин, які зумовлюють появуу покупця абсолютного речового права.
Договір купівлі-продажу, як правило, має одноразовий характер і укладається переважно на те майно, що є в наявності і підготовлене для відчуження. При цьому продавцеві сплачується вартість відчужуваного майна лише у грошовому вирвженні. У деяких випадках для покупця становить інтерес не саме придбане майно як матеріальний об'єкт, а зафіксоване в ньому те чи інше право вимоги, наприклад у разі купівлі цінних паперів. Оплата придбаного майна має здійснюватися у національній валюті України, за вийнятком випадків, передбачених законом.
Двосторонній характер договору купівлі-продажу зумовлює взаємне виникнення у кожної із сторін прав та обов'язків. Так, з ускладенням такого договору продавець приймає на себе обов'язок передати покупцеві певну річ і водночас набуває права вимагати її оплати, а покупець у свою чергу зобов'язаний здійснити оплату придбаної речі і водночас набуває права вимагати від покупця її передачі. Іншими словами, у договорі купівлі-продажу відповідним правам та обов'язкам продавця кореспондуються відповідні права та обов'язки покупця і навпаки.
Договір купівлі-продажу є консенсуальним, оскільки права та обов'язки сторін виникають у момент досягнення ними згоди щодо всіх істотних умов. Настання цього моменту може мати ряд особливостей, зумовлених тим, що для окремих видів договорів купівлі-продажу законодавець передбачає спеціальні вимого до їх оформлення, без додержання яких укладена угода не може вважатися дійсною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Договір купівлі-продажу в цивільному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок