Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота на тему: Експерт

Експерт / сторінка 10

Назва:
Експерт
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ця речовина може бути кров'ю потерпілого. Ініціатива спеціаліста реалізується тільки через слідчого.
Абсолютно неприйнятною є пропозиція цих вчених щодо ви-значення спеціаліста як консультанта, оскільки консультація спеціалі-ста є лише однією із форм реалізації ним своїх спеціальних знань.
Особа, що залучається для проведення слідчих дій як спеціаліст, повинна відповідати трьом критеріям: мати необхідні знання у галузі науки, техніки та ін.; досвід та навички для теоретико-практичної дія-льності у справі; спеціаліст також повинен бути особою, яка не заціка-влена у результатах справи, фігурою безсторонньою. В іншому разі такий спеціаліст підлягає відводу за ст. 54, 62 КПК. Не менш важли-вим є його бездоганні морально-психологічні та інші особисті якості як людини.
Особу як спеціаліста викликає слідчий. У законі не зазначено, що такий виклик повинен бути письмовим. Але я вважаю, що він повинен бути тільки у письмовій формі. Адже відмову спеціаліста або ухилення його від виконання запропонованих слідчим дій буде важко довести для того, щоб повідомити про це адміністрацію підприємства, установи чи організації за місцем роботи такої особи або громадської організації для відповідного реагування (ч. 5 ст. 128'КПК). По-друге, це пов'язано з правом спеціаліста на відшкодування витрат на поїздку та отримання винагороди за свою роботу.
Перед початком слідчої дії слідчий особисто пересвідчується в особі та компетентності спеціаліста, його безсторонності у справі та роз'яснює йому права і обов'язки. Про виконання цих вимог слідчим зазначається у протоколі слідчої дії. Хоча на практиці ця вимога зако-ну з різних причин часто ігнорується, що не може розцінюватися іна-кше, як порушення законодавства.
У частині 3 статті 1281КПК зазначається, що спеціаліст вправі:
- звертатися з дозволу слідчого із запитаннями до осіб, які беруть участь у проведенні слідчої дії;
- робити заяви, пов'язані з виявленням, закріп-ленням, вилученням доказів.
На мою думку, спеціаліст спочатку повинен знати, з якою метою він викликаний у справі, яка необхідність застосування йо-го знань, навичок і досвіду, і що буде проводитися за його участю. Це дає змогу спеціалісту не тільки відповідно підготуватися, а й взяти з собою необхідні науково-технічні засоби або вимагати їх у слідчого.
Спеціаліст реалізує свої спеціальні знання у різних формах, а саме:
а) безпосередньої практичної діяльності у:
- підготовці, організації та проведенні слідчих дій;
- виявленні, закріпленні, вилученні доказів, зразків об'єктів для експертного дослідження, а в разі необхідності - їх огляді та досліджені;
б) методичної - з питань науково-практичних прийомів та мето-дів організації і проведення слідчих дій, виявлення та роботи з до-казами у справі;
в) технічної - у використанні науково-технічних засобів у про-цесі проведення слідчих дій, виявлення, закріплення, вилучення, огля-ду та дослідження речових доказів;
г) консультативної - яка виражається в усних роз'ясненнях, до-відках зі спеціальних питань, що можуть виникнути або виникають при підготовці, проведенні слідчих дій, роботі з доказами та процесу-альному оформленні їх результатів.
Безпосередня практична діяльність спеціаліста при прове-денні слідчих дій, де виникла необхідність застосування його спеціаль-них знань, навичок та досвіду, є завжди важливою, але особлива значи-мість його діяльності проявляється при розслідуванні злочинів, пов'язаних з порушеннями технічних правил, технології виробництва, експлуатації складної техніки, обладнання, транспорту, привласненням чужого майна тощо. Наприклад, спеціаліст під керівництвом слідчого при безпосередньому огляді бухгалтерських документів, різного облад-нання, технічних приладів може виявити суттєві порушення та матері-альні сліди злочину, що можуть мати важливе значення у справі. При допиті слідчим бухгалтерських працівників, інженерно-технічних спеці-алістів, технологів та інших осіб спеціаліст, ставлячи їм безпосередньо запитання, допоможе слідчому кваліфіковано провести їх допит та гли-боко з'ясувати у суть проблеми та обставини скоєння правопорушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Експерт

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок