Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та ознаки суб’єкта злочину

Загрузка...

Поняття та ознаки суб’єкта злочину

Назва:
Поняття та ознаки суб’єкта злочину
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Поняття та ознаки суб’єкта злочину


ЗМІСТ
ВСТУП
Поняття і значення суб'єктивної сторони злочину
1.1. Поняття і значення вини
1. Поняття і види суб'єктів злочину
2. Поняття неосудності та її критерії
3. Обмежена осудність.
3.1. Відповідальність за злочини, вчинені в стані сп'яніння
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
5 квітня 2001 р. Верховна Рада України 379 голосами прийняла новий Кримінальний кодекс України — перший Кримінальний кодекс незалежної України.
Цій події передувала багаторічна і напружена праця з розробки проекту КК України, яка розпочалася у 1992 р., коли на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України було створено робочу групу з провідних вчених та практиків України.
Необхідність підготовки нового КК України була зумовлена передусім тим, що правова демократична держава не може нормально розвиватися без існування відповідної законодавчої бази. Такою законодавчою базою у боротьбі зі злочинністю перш за все і є Кримінальний кодекс. Значне зростання злочинності у перші роки незалежної України, виявлення її агресивних форм, поширення організованої злочинності та злочинності у сфері економіки поставили нагальні питання щодо створення кримінального законодавства, яке б відповідало сучасним реаліям і давало б можливості належного здійснення заходів боротьби зі злочинністю. В умовах формування нових соціальних та економічних відносин чинний КК України, що був прийнятий у 1960 році, хоча й змінювався та доповнювався в останні роки, але в цілому мав серйозні вади і не відповідав в повній мірі як новим потребам суспільства і держави, так і сучасній теорії кримінального права.
Тому при підготовці проекту було вивчено і використано безліч різноманітних джерел, а саме:
1) наукові публікації з кримінального права (курси, підручники, коментарі, монографії, статті в збірниках і періодичній пресі, тези та інші матеріали науково-практичних конференцій) з метою вивчення пропозицій, пов’язаних з удосконаленням кримінального законодавства;
2) автореферати докторських і кандидатських дисертацій з кримінального права;
3) чинний Кримінальний кодекс, особливо ті його положення, якими КК був доповнений за 1992—2000 роки;
4) слідчо-судова і прокурорська практика застосування кримінального законодавства в Україні за весь час дії Кримінального кодексу 1960 р. і особливо та, яка склалася за останні роки;
5) законопроектні роботи, які проводилися раніше з підготовки проектів КК, зокрема проект КК України, підготовлений робочою комісією Президії Верховної Ради України;
6) кримінальне законодавство зарубіжних країн, доступне для вивчення;
7) власний досвід наукової і практичної діяльності членів робочої групи, особливо їх участь у законопроектних роботах.
Розділ ІV — «Особа, яка підлягає кримінальній відповідальності (суб’єкт злочину)» — включає п’ять статей, в яких вирішено питання про вік, з якого настає кримінальна відповідальність, дані поняття осудності та неосудності, обмеженої осудності, сформульовано статтю про відповідальність за вчинення злочину в стані сп’яніння.
На відміну від КК 1960 р. введено поняття обмеженої осудності (ст.20), коли особа внаслідок хворобливого стану психіки не може повною мірою усвідомлювати свої дії або керувати ними. Такий стан під час вчинення злочину вельми поширений і назріла необхідність не тільки фактичного, але й юридичного його визнання. Подібний стан не виключає осудності, але й не брати його до уваги не можна. Обмежена осудність особи повинна враховуватися при призначенні покарання та може бути підставою для застосування примусових заходів медичного характеру.
В ст. 22 зберігається існуючий в КК 1960 р. 16-річний загальний вік, з якого особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності, а також знижений вік — 14 років за злочини, вичерпний перелік яких є у цій же статті. Новий КК виключає можливість притягнення до кримінальної відповідальності, починаючи з 14 років, за злочини, вчинені з необережності, тому що відсутність життєвого досвіду й особливості розвитку мислення не дозволяють підліткам передбачити однакові з дорослими особами заходи перестороги.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Поняття та ознаки суб’єкта злочину

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок