Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Об’єкт злочину у кримінальному праві

Об’єкт злочину у кримінальному праві

Назва:
Об’єкт злочину у кримінальному праві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,49 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Об’єкт злочину у кримінальному праві.


ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. Поняття та значення об’єкту злочину в
кримінальному праві 5
РОЗДІЛ ІІ. Класифікація об’єктів злочину 11
2.1. Загальний та родовий об’єкт злочину 12
2.2. Безпосередній об’єкт злочину та його види 15
РОЗДІЛ ІІІ. Предмет злочину та його співвідношення з об’єктом
злочину. 17
ВИСНОВОК 20
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 22
ДОДАТКИ 23


ВСТУП
Кожен зобов’язаний неухильно
дотримуватися Конституції України
та законів України, не посягати
на права і свободи, честь і
гідність інших людей.
(ст. 68 Конституції, 1996 р.).
Конституція України 1996 р. змінила цілісні орієнтації, визнавши основною цінністю суспільства людину, її права і свободи. Відповідних змін зазнав і кримінальний кодекс України.
Злочини, об’єктом посягання яких є людина, її права і свободи, поміщені тепер в Розділ ІІ, одразу після злочинів проти основ національної безпеки України.
Ст. 1 Кримінального Кодексу України від 5 квітня 2001 року визначає, що кодекс має своїми завданнями правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинів, посягань ...
Отже, завдання кримінального права ст. 1 КК України, полягає в охороні цінностей суспільства, а не в її регуляції, що є завданням інших галузей.
Це є особливістю кримінального права, яка полягає в тому, що воно, в першу чергу, виконує завдання охорони найбільш важливих цінностей, які існують в суспільстві від припинення їм шкоди.
Людина, її права і свободи та інші цінності перелічені в ст.1 КК України визначаються як об’єкт злочину.
Всім вищепереліченим і пояснюється актуальність вибраної теми курсової роботи “Об’єкт злочину”. А також тим, що незважаючи на те, що об’єкт злочину є надзвичайно давнім поняттям на сьогодні, не існує єдності в розумінні його змісту.
Тому в даній роботі на основі праць провідних вчених кримінального права України буде зроблено спробу визначити:
Найбільш прийнятого поняття об’єкту злочину.
Виокремити його види.
Відмежувати його від предмету злочину.
РОЗДІЛ І. ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ОБ’ЄКТУ ЗЛОЧИНУ В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ.
Правильне вирішення питання про об’єкт злочину має важливе теоретичне і практичне значення. Саме об’єкт дозволяє розкрити соціальну сутність злочину, з’ясувати його суспільно небезпечні наслідки, сприяє правильній кваліфікації діяння, а також відмежовує його від суміжних суспільно небезпечних діянь. Об’єкт відіграє істотну роль і для визначення самого поняття злочину, значною мірою впливає на зміни об’єктивних і суб’єктивних його ознак, є вихідним при кваліфікації злочинів, побудові системи Особливої частини кримінального кодексу. Необхідно зазначити, що Кримінальний кодекс 2001 року побудований умовно по важливості об’єктів правової (кримінальної охорони): національна безпека; людина, її права і свободи; власність і т.д. Усе це дає змогу зробити висновок, що проблема об’єкта злочину є однією з основних у науці кримінального права [5;89]
Проте, як зауважує професор Прикарпатського університету Фріс П.Л.:” в науці кримінального права, незважаючи на чисельність праць, присвячених проблемі об’єкта кримінально-правової охорони, не існує єдності в розумінні цього питання.
Крім того, підхід до розкриття цього елементу складу злочину протягом ХХ сторіччя зазнав суттєвих змін.
Так, ще наприкінці ХІХ ст. відомий український криміналіст професор О.Ф. Кістяківський в монографії “Елементарный учебник общего уголовного права” зазначав: “Объектом преступления называется предмет, на который направлено или над которым совершено преступление...”.
Професор університету св. Володимира в Києві Белогріц-Котляревський визначав об’єкт злочину, як “ життєві інтереси і блага”, які охороняються нормами права.
Професор Н.Д.Сергієвський також визначав об’єкт злочину, як “конкретні блага” та інтереси суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Об’єкт злочину у кримінальному праві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок