Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Види об’єднань громадян

Види об’єднань громадян

Назва:
Види об’єднань громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПЛАН
Стор.
Втуп……………………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1: Види об’єднань громадян.
1.1 Політичні партії.........................................................................................5
1.2 Громадські організації..............................................................................9
РОЗДІЛ 2: Порядок утворення і правовий статус об’єднань громадян.
2.1 Реєстрація і права політичних партій....................................................11
2.2 Реєстрація і права громадських організацій.........................................16
РОЗДІЛ 3: Тимчасове призупинення і ліквідація об’єднань громадян............18
Висновок………………………………………………………………….....................21
Використана література................................................................................................22


ВСТУП
Конституція України в частині 1 ст. 36 чітко визначила, що громадяни України для здійснення і захисту своїх прав і свобод, а також задоволення політичних, економічних, культурних та інших інтересів мають право на об'єднання в політичні партії та громадські організації. Отже, на кон-ституційному рівні в Україні закріплене існування двох видів об'єднань громадян.
Норми Конституції України, що стосуються об'єднань громадян, конкретизуються і деталізуються в інших зако-нах і підзаконних актах, їх сукупність (включаючи Кон-ституцію) становлять специфічну систему і є законодав-ством про об'єднання громадян (ст. 5 Закону "Про об'єд-нання громадян" від 16 червня 1992 р.).
До таких нормативних актів насамперед належать:
Закон "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 року;
Положення "Про порядок легалізації об'єднань гро-мадян" від 26 лютого 1993 р.;
Положення "Про порядок реєстрації символіки об'єднань" від 26 лютого 1993 р.;
Закон "Про захист прав споживачів" у редакції від 12 травня 1991 р. (розділ 3 даного Закону прямо названо: "Громадські організації споживачів (об'єднання спожи-вачів)". У статтях 25 і 26 визначаються цілі і права цих об'єднань);
Закон "Про молодіжні та дитячі громадські організації" від 1 грудня 1998 р;
Закон "Про благодійництво та благодійні організації" від 16 вересня 1997 р. (ст. 1 визначає благодійну діяльність як діяльність, що не передбачає отримання прибутків, ст. 2 прямо вказує на громадський характер діяльності благодійних організацій; ст. 5 передбачає заснування бла-годійної організації громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства, що відповідає ст. 11 Закону "Про об'єднання громадян".
5 квітня 2001 року депутати Верховної Ради України прийняли новий закон «Про полі-тичні партії в Україні». При Цьому з 18 пропозицій Президента повністю було враховано 5, частково — 6 і відхилено 7. За прийняття законопроекту голосував 321 народний депутат, проти 11. Президент України Леонід Кучма підписав закон 25 квітня 2001 року. Таким чином було закінчено кількарічну політико-правову дискусію, яка тривала навколо визна-чення статусу політичних партій в Україні. Після ухвалення Конституції України в парла-менті обговорювалися декілька проектів партійного закону, а з грудня 1999 року тривало законотворче протистояння між Верховного Радою і Президентом, який двічі застосовував процедуру вето.
Таким чином було створено певну нормативно-правову базу діяльності об’єднань громадян, що дало можливість сформувати правові форми забезпечення їх діяльності, тобто способи (порядок) конституційно-правового закріплення основних засад їх утворення та діяльності.
Виділяють три найважливіші такі форми: 1) конституційне-правове забезпечення, яке ґрунтується на додержанні об’єднаннями громадян Конституції та законів нашої держави і постанов Верховної Ради України; 2) нормативно-правове забезпечення, що передбачає додержання указів та розпоряджень Президента, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів, наказів Міністерства юстиції України та інших нормативних актів; 3) судове забезпечення, відповідно до якого об’єднаннями громадян у своїй діяльності мають керуватися судовою практикою, постановами, роз'ясненнями та інструктивними листами Верховного Суду, Вищого арбітражного (господарського) суду та Конституційного Суду України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Види об’єднань громадян

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок