Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Безкоштовно курсова робота на тему: Конституційна реформа 2004 року в Україні

Конституційна реформа 2004 року в Україні / сторінка 11

Назва:
Конституційна реформа 2004 року в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Це вже друга політична криза, настання якої змушує замислитись над причинами її появи за такий досі незначний час, який пройшов з моменту проведення конституційної реформи та зрозуміти що ж саме постійно породжує політичну кризу [16].
Політична криза не виникає сама по собі. Як правило, їй передує гострий політичний конфлікт, який не знайшов свого виходу або вирішення за довгий період протистояння. Політична криза 2006–2007 рр. Політичний конфлікт, що був закладений в основу політичної кризи початку 2006 - 2007 рр. має одні й ті самі витоки.
Період політичної кризи початку 2006 р., породжений відставкою Кабміну Єханурова Ю.І., збігається ще з однією значною датою, яка передувала цим подіям - 1 січня 2006р. набула чинності конституційна реформа.
8 грудня 2004 року Верховною Радою було прийнято , відповідно до якого передбачається суттєвий перерозподіл повноважень між Президентом, Парламентом і Урядом, а саме: звуження повноважень Президента, формування парламентсько-президентської республіки та закріплення нової системи противаг і стримувань у трикутнику Президент України – Верховна Рада України – Кабінет Міністрів України.
Положення конституційної реформи, які закріплені Законом України «Про внесення змін до Конституції України», свого часу стали предметом дослідження широкого кола експертів, аналітичних центрів, Конституційного Суду України, Венеціанської комісії, які акцентували увагу на деяких недоліках конституційної реформи. Проте, професійні висновки не були прийняті до уваги і недоліки не було усунено [9, c. 6].
Ігнорування компетентних висновків вищезазначених установ є свідченням або навмисних дій, які робились для того, щоб поставити останню крапку в розвитку української державності та зруйнувати всі позитивні надбання за період незалежності! Або - це фатальна непродуманість та намагання якнайшвидше вирішити питання «на скору руку», продиктоване, як і при прийнятті Конституції України у 1996р., складними політичними умовами та протистоянням політичних сил й органів влади.
Вже через рік після того, як вступила у дію конституційна реформа, можна говорити про те, що застосування на практиці запроваджених нею норм, як правило, не співпадає із нормами, задекларованими у Законі «Про внесення змін до Конституції України».
Ідеальні цілі та результати у вигляді підвищення ефективності функціонування політичної системи України, вдосконалення механізму функціонування державної влади, забезпечення балансу між гілками влади, ефективної співпраці парламенту та уряду, задекларовані у пояснювальній записці до законопроекту «Про внесення змін до Конституції України», на практиці обернулися жорстким протистоянням Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, боротьбою за повноваження, що в свою чергу стало наслідком породження політичного конфлікту. Конфлікт вже закладений у нормах конституційної реформи в модель взаємодії Президент – Парламент – Уряд, тому ми маємо прямий та наявний виток політичного конфлікту, який трансформується з конфлікту, закладеного в конституційну реформу, в політичний конфлікт між реальними політичними силами Президентом – Верховною Радою – Кабінетом Міністрів України [12, c. 174].
Розв’язанню цього політичного конфлікту перешкоджає та обставина, що кожна із сторін політичного протистояння бачить в юридичних нормах конституційної реформи саме те, що бажає бачити, що відповідає їх політичним інтересам та амбіціям. Звідси й з’являються ті колізії та двозначність у розумінні, які ми спостерігали на протязі року і які кожна сторона трактує на свою користь, заперечуючи та не визнаючи трактування іншої сторони.
З цієї ситуації є логічний та послідовний вихід – звернутись до незалежного арбітру – Конституційного Суду України з тим, щоб він дав офіційне тлумачення правовим нормам конституційної реформи, й тим самим зняв би ті колізії та двозначність у розумінні цих норм, навколо яких постійно загострюється протистояння між політичними силами та інститутами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Конституційна реформа 2004 року в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок