Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота українською мовою: Конституційна реформа 2004 року в Україні

Конституційна реформа 2004 року в Україні / сторінка 13

Назва:
Конституційна реформа 2004 року в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Та не зважаючи на це, можемо стверджувати, що провідної мети реформи (офіційно задекларованої її батьками) - подолання конфронтаційності у відносинах між Президентом, урядом та парламентом не буде досягнуто. До того ж маємо чітко усвідомити - систему формуємо не під конкретних лідерів чи конкретні коаліції. Характер розстановки політичних сил у політичному просторі змінюється надто швидко. А ознакою ефектності системи є її стабільність та здатність функціонувати без збоїв за будь-яких політичних розкладів.
Можна передбачити перспективи реалізації конституційної реформи у трикутнику президент-парламент.
1. Уявімо ситуацію коли більшість у парламенті формують політичні сили, опозиційні до Президента. Ці політичні сили створюють коаліцію, пропонують кандидатуру Прем’єра, яка влаштовує їх, але у жодному разі не задовольняє Президента. Враховуючи складність ситуації та намагаючись уникнути політичної кризи, Президент іде на поступки та погоджується на склад уряду запропонований більшістю. Але після призначення прем’єра, глава держави не відмовляється від своїх амбіцій і використовує важелі впливу на виконавчу владу (яких він має достатньо) для перешкоджання роботі Прем’єра та уряду, які не задовольняють Президента. Відтак, маємо протистояння по лінії президент-премўєр-міністр. Так, наприклад, конфронтаційність у відносинах Президента та Прем’єра буде підсилюватися правом Президента призупиняти акти Kабінету Міністрів з мотивів їх невідповідності Kонституції. Kонфліктність відносин між Президентом та Прем’єром може підсилити і факт надання права законодавчої ініціативи обом цим учасникам політичного процесу.
2. Kонфлікти також можуть виникати у зв’язку з тим, що уряд за новою схемою не формується як єдина команда. Міністри оборони та закордонних справ призначаються за поданням Президента, решта членів уряду за поданням Прем’єр-міністра. Подібних схем формування кабінету, до речі, не існує в інших країнах. Це може спричинити протистояння всередині Kабінету Міністрів між Прем’єром, якого підтримує парламентська більшість, та міністрами, призначеними безпосередньо за поданням Президента. До того ж, Kонституція передбачає, що Президент забезпечує державну незалежність та національну безпеку, а також здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави. Kрім того, Президент має можливість впливати на Kабінет Міністрів через Pаду національної безпеки і оборони (PНБО), яку він очолює. Зауважимо, що повноваження PНБО були значно розширені Указом Президента “Про деякі питання організації діяльності Pади національної безпеки та оборони України” від 8 лютого 2005 р., при чому розширення повноважень PНБО та її секретаря, зокрема, суперечило як Kонституції, так і закону, що визначає сферу компетенції відповідного інституту. І хоча з нової редакції указу було усунуто положення, що суперечили Kонституції та Закону “Про Pаду національної безпеки і оборони України”, сам факт проведення засідань PНБО з питань адміністративної та судової реформи свідчать, що таке трактування національної безпеки дозволяло перетворити Pаду фактично на паралельний уряд. І виникнення подібних прецедентів у майбутньому виключати також не можна. З іншого боку, забезпечення здійснення внутрішньої і зовнішньої політики покладається на уряд. Таким чином, різне бачення напрямку здійснення політики у цих галузях може призводити до протистояння між Президентом та главою Kабінету Міністрів.
3. Інша конфліктна ситуація, що може виникнути, - протистояння парламенту (коаліції, що складає парламентську більшість) та Президента у зв’язку з визначенням кандидатури на посаду Прем’єр-міністра. Президент може не погоджуватися з кандидатурою, яку пропонує більшість і буде використовувати як засіб тиску на Верховну Pаду право розпукати парламент у випадку, якщо протягом місяця коаліцію не сформовано. Тим більше, що Закон “Про внесення змін до Kонституції України” не пропонує формальних ознак для визначення того, чи сформовано коаліцію чи ні, а отже, Президент може тлумачити цю норму закону у той спосіб, який забезпечить йому перемогу у протистоянні з приводу обрання кандидатури Прем’єра.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Конституційна реформа 2004 року в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок