Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Українською мовою курсова робота: Конституційна реформа 2004 року в Україні

Конституційна реформа 2004 року в Україні / сторінка 14

Назва:
Конституційна реформа 2004 року в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зрештою Президент, використовуючи як засіб тиску своє право розпускати Верховну Pаду, може вплинути на ситуацію таким чином, що у парламенті буде сформовано ситуативну більшість, яка під загрозою розпуску парламенту та проведення нових виборів (що буде вимагати від партій витрат на нову виборчу кампанію) погодиться на кандидатуру Прем’єр-міністра, яку пропонує Президент. Але такий Прем’єр може, зрештою, втратити підтримку ситуативної більшості. Тоді главі уряду доведеться розриватися між Президентом, який зберігає важелі впливу на Kабінет Міністрів та Верховною Pадою, яка може відправити неприйнятний для неї уряд у відставку шляхом висловлення йому недовіри.
Наголосимо, що на вирішення проблеми протистояння по лінії президент-парламент був спрямований Указ Президента України “Про політичну раду при Президентові України” від 12 жовтня 2005 р., яким запроваджувався механізм консультації між главою держави та політичними силами, представленими у парламенті [19]. Проте цей механізм може лише послабити протистояння між Президентом та парламентом, але не усуватиме конфлікту остаточно. До речі, ефективність діяльності Політичної ради на даний момент оцінюється експертами як низька.
Закон “Про внесення змін до Kонституції України” залишив багато інших питань відкритими. Так, нездатність парламенту сформувати коаліцію та сформувати уряд, відповідно до закону, матиме наслідком розпуск Верховної Pади та нові вибори. Але не зрозуміло, яким чином діяти, якщо обрана на дострокових виборах Верховна Pада не сформує уряд у визначений законом термін. Адже відповідно до того ж закону парламент, обраний на дострокових виборах, не може бути розпущений протягом року [20, c. 356].
Інше питання, що виникає у зв’язку зі змінами до Kонституції, - це невизначеність долі Kабінету Міністрів після розпаду парламентської коаліції. Чи має йти уряд у відставку за таких обставин, основним законом не визначено. Можна припустити, що після розпаду парламентської коаліції нова коаліція прийме резолюцію недовіри уряду, який був сформований її попередницею. Але в такому випадку в силу можуть вступити обмеження на розгляд питання про відповідальність Kабінету Міністрів (наприклад, яким чином діяти, якщо парламентська коаліція розпалася раніше, ніж через рік після схвалення парламентом Програми діяльності уряду).


ВИСНОВОК
Проаналізувавши Конституцію зразка 8 грудня 2004 року, проілюструвавши це прикладами політичного життя за новим Основним Законом, зіставивши кількість позитивних і негативних моментів, дізнавшись про шляхи іншого вирішення тих проблемних питань, які були в минулій Конституції, можна зробити висновок, що законопроект №4180 був надто поспішним, мотивованим виключно бажанням деяких політичних сил реалізувати себе у владі, хоч і не на посаді президента. І все це прикривалося красивими словами про зміцнення парламентаризму в Україні, знищення авторитарних тенденцій в управлінні системою влади. А насправді вийшло так – ви нам Конституційну реформу, ми вам - можливість проведення третього туру президентських виборів.
Політична культура народних обранців ще занадто низька для того, щоб Україна була парламентсько – президентською державою. І сьогоднішня ситуація це показує чи не найчіткіше.
На нашу думку, Закон України «Про внесення змін до Конституції України» № 2222-IV від 8 грудня 2004 року потребує повторного розгляду Конституційним Судом і так само повторного голосування конституційною більшістю голосів у парламенті. Адже після першого розгляду в Конституційному Суді, але до його голосування в парламенті 8 грудня 2004 року в законопроект були внесені суттєві зміни.
Загалом, враховуючи зазначені вище особливості української політичної ситуації, ми пропонуємо переробити закон про внесення змін до Конституції України в напрямку принципово інших тем. Йдеться, перш за все, про таке:
1. Верховна Рада (парламент) України повинна ефективно контролювати діяльність уряду й взагалі виконавчої гілки влади в державі через постійні і тимчасові парламентські комітети й комісії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Конституційна реформа 2004 року в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок