Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати: Конституційна реформа 2004 року в Україні

Конституційна реформа 2004 року в Україні

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Конституційна реформа 2004 року в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,93 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему:
Конституційна реформа 2004 року в Україні
 


ПЛАН
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПРИЧИНИ, ПЕРЕДУМОВИ ТА ІСТОРІЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ 2004 РОКУ 5
РОЗДІЛ 2. ПОНЯТТЯ ТА СУТНІСТЬ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ 2004 РОКУ 9
2.1. Зміни до законодавства в контексті Конституційної реформи 2004 року 9
2.2. Позитивні аспекти внесення змін до Конституції 18
2.3. Основні негативні аспекти внесення змін до Конституції України, 2004 року 20
2.4. Політична криза як негативний результат конституційної реформи 25
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ТА ЗАВЕРШЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ 2004 РОКУ 29
ВИСНОВОК 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 35


ВСТУП
Демократична трансформація українські правові системи — об’єктивно обумовлений процес. Сучасний соціальний рух українського суспільства продовжує здійснюватися не тільки на технологічній основі, сформованій у попередні роки незалежності, а й фактично відповідно до державоцентристського принципу, який, по суті, суперечить чинній Конституції України: держава ототожнюється з державноупорядкованим суспільством; продовжується ототожнення права і закону; економіка, за всіх умов, розглядається пріоритетною по відношенню до права, державної політики; законодавча діяльність здійснюється головним чином на екстенсивній основі — кількісно звеличується нормативний масив тощо.
Звідси демократична трансформація українського суспільства ототожнюється з ринковим перетворенням національної економіки; низький рівень матеріального добробуту народу пов’язується з державною формою правління; основною причиною неефективності функціонування державної влади розглядаються закономірності її внутрішньої організації тощо. Всі заходи підвищення ефективності процесів демократичної трансформації української правової системи, функціонування незалежної української держави, політичної і правової систем шукаються лише в сфері удосконалення владного державного впливу на суспільство з метою підвищення можливостей цього впливу, хоча має йтися про створення ефективних механізмів зворотного зв’язку суспільства та держави.
Усвідомлення об’єктивної потреби удосконалення політичної системи України, яка органічно пов’язана з іншими соціальними системами суспільства, зокрема з правовою, актуалізує необхідність розроблення сучасних методологій і теорій демократичної трансформації політичної системи українського суспільства, її конституційно-правових засад.
На вирішення вказаних завдань була спрямована розпочата 2004 року Конституційна реформа, яка була спрямована на створення дієвих механізмів реалізації принципу розподілу влади та концепції стримувань та противаг між вищими її органами. Однак, незважаючи на необхідність такої реформи, її проведення, а особливо, результати мали як позитивні так і негативні наслідки.
Враховуючи зазначене, метою нашої роботи є дослідження особливостей процесу прийняття Конституційної реформи в Україні 2004 року та перспектив її реалізації.


РОЗДІЛ 1.
ПРИЧИНИ, ПЕРЕДУМОВИ ТА ІСТОРІЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНСТИТУЦІЙНОЇ РЕФОРМИ 2004 РОКУ
8 грудня 2004 року, в результаті компромісу між політичними силами, командою майбутнього президента Ющенка (тоді ще кандидата, право в президенти, чесне обрання якого, захищали самі ж виборці, вийшовши на головну площу країни – майдан Незалежності. Ці події отримали назву Помаранчевої революції) та Віктора Януковича, Верховна Рада України внесла зміни до Основного Закону, перетворивши Україну з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську державу. Цифри №4180 (номер законопроекту) чи №2222-4(Закон України “Про внесення змін до конституції України”) до болі знайомі кожному, хто перебував у контексті тих подій. Але на хвилі народного піднесення це сприйнялося як необхідна прикрість, яка не тягнутиме за собою аж надто серйозних наслідків, адже кінець кінцем – народ виявився сильнішим, наша правда перемагала. За законопроект проголосувало 402 депутати із 442, зареєстрованих у залі.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Конституційна реформа 2004 року в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок